ÖBB Rail Cargo Group oferuje zoptymalizowane połączenia z portem w Trieście

ÖBB Rail Cargo Group oferuje zoptymalizowane połączenia z portem w Trieście

28 marca 2023 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group/Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) oferuje obecnie zoptymalizowane rozwiązania transportowe dla morskiego ruchu towarowego między Austrią a Włochami w ramach swojej kompleksowej sieci TransNET. Port w Trieście jest głównym portem morskim w górnej części Adriatyku i dlatego ma ogromne znaczenie dla całej Europy. Jest ważnym węzłem dla europejskiego ruchu towarowego i odgrywa kluczową rolę w transporcie na i z Dalekiego Wschodu.

 

Port w Trieście. Fot. ÖBB Rail Cargo Group

 

Rail Cargo Group od lat obsługuje regularne połączenia między Triestem a austriackimi terminalami w obu kierunkach. Trójkątne połączenie zostało przekształcone w dwa bezpośrednie pociągi. Umożliwi to RCG obsługę dużej liczby klientów i partnerów w terminalach Vienna South i Linz Stadthafen oraz ułatwi obsługę transportów.

Dwa nowe połączenia TransFER Wiedeń-Triest i TransFER Linz-Triest obsługują teraz dwa rejsy w obie strony w tygodniu ze stałymi rozkładami i atrakcyjnymi czasami tranzytu między Austrią a portem adriatyckim. Zapewniają krótsze czasy realizacji dla FCL (Full Container Load) i oferują wydajne połączenia w sieci intermodalnej RCG.

TransNET, nowa cyfrowa mapa ÖBB Rail Cargo Group, dostępna w 13 językach z intuicyjnym interfejsem użytkownika, wyznacza nowe standardy na europejskim rynku transportu towarowego. Użytkownicy mają trzy opcje znalezienia żądanego połączenia: mogą wybrać jedną z trzech możliwości: mogą wybrać "Go" i "Dzięki", aby wybrać punkt początkowy i docelowy dla swoich towarów, mogą znaleźć połączenie za pomocą naszego dobrze zorganizowanego widoku listy lub po prostu kliknąć lokalizację na naszej mapie. Otwiera to świat możliwości dzięki połączeniom TransFER i kombinacjom, które można połączyć, aby jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby. Po wybraniu odpowiedniej trasy wyświetla się ona na mapie i pokazuje, jakie usługi są oferowane w wybranych lokalizacjach.

ÖBB Rail Cargo Group przewozi towary na całym kontynencie euroazjatyckim z około 60 połączeniami TransFER, ponad 700 kombinacjami TransFER i wieloma konfigurowalnymi trasami. Jednostki transportowe są bardzo różnorodne, od całopojazdowych i intermodalnych po kompletne rozwiązania dostosowywane do indywidualnych potrzeb. Dodatkowe usługi frachtowe, takie jak przeładunek, logistyka magazynowa i usługi celne, można rezerwować zgodnie z miejscem wyjazdu i miejscem docelowym. RCG dba o wszystkie szczegóły – od pierwszej do ostatniej mili.