CLIP GROUP w gronie Partnerów XI edycji Forum Transportu Intermodalnego

CLIP GROUP w gronie Partnerów XI edycji Forum Transportu Intermodalnego

28 marca 2023 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

XI Forum Transportu Intermodalnego FRACHT odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia br.. W ramach konferencji pierwszego dnia przewidziano wizytę studyjną w Swarzędzu na Terminalu Intermodalnym należącym do Grupy CLIP (19 kwietnia). Debaty będą kontynuowane drugiego i trzeciego dnia w Warszawie. Grupa CLIP została Partnerem Platynowym wydarzenia.

CLIP GROUP w gronie Partnerów XI edycji Forum Transportu Intermodalnego
Fot. Kurier Kolejowy

 

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to miejsce spotkań międzynarodowej społeczności zajmującej się kolejowymi przewozami towarowymi.  W tegorocznej, 11. edycji wydarzenia wezmą udział profesjonaliści z branży kolejowych przewozów towarowych z całego świata.

- „Transport intermodalny oznacza rozwój sektora TSL. Jest on odpowiedzią na sytuację rynkową i międzynarodową. Brak kierowców, rosnące koszty pracy, niepewność dostaw paliw oraz brak przewidywalności ich cen, a także konsekwencje agresji Rosji na Ukrainę wpływają na zmiany zachodzące na rynku TSL. Dostrzegamy te zmiany i wdrażamy odpowiednie strategie rozwoju. Konsekwentnie inwestujemy w tabor kolejowy dedykowany przewozom intermodalnym. Posiadamy w swojej flocie ok. 400 wagonów do przewozu kontenerów oraz naczep intermodalnych. Posiadamy również 100 naczep przystosowanych do przeładunku pionowego, które wykorzystujemy na regularnych serwisach kolejowych pomiędzy Polską a Europą Zachodnią. Mamy jedno z najnowocześniejszych centrów przeładunkowych kontenerów i naczep w Europie. Nowe suwnice CLIP pozwalają na sprawną obsługę 48 pociągów w ciągu doby. Wykorzystują one do zasilania energię elektryczną pochodzącą w 100 proc. ze źródeł odnawialnych. Jako Grupa CLIP staramy się wychodzić naprzeciw wyzwaniom, jakie niesie polityka Zielonego Ładu dla branży transportowej, co odzwierciedlają nasze inwestycje oraz kierunki rozwoju”. - mówi Agnieszka Hipś, prezes Zarządu CLIP Group

Grupa Clip posiada największy w Polsce terminal intermodalny w podpoznańskim Swarzędzu. Terminal działa na skrzyżowaniu 2 korytarzy transportowych (TE1N-T): Baltic – Adriatic oraz North Sea – Baltic, na strategicznym szlaku kolejowym E20 Rotterdam – Moskwa oraz na trasie Azja - Europa – Nowy Jedwabny Szlak (New Silk Road Belt). A już w 2025 roku do dyspozycji terminala będzie 700 000 m2 magazynów. Firma jest  jednym z liderów transportu nowych samochodów w Polsce. Zajmuje się organizacją transportu intermodalnego dla klientów na zasadzie „door-door”. Do tego celu posiada flotę ok. 380 wagonów intermodalnych (80’,90’ i kieszeniowe), które pozwalają na niezależne kreowanie nowych połączeń intermodalnych. CLIP Intermodal obsługuje niemal codzienne transporty kolejowe naczep na wagonach kieszeniowych pomiędzy Swarzędzem a terminalem Herne. Naczepy „TIR-ów” transportowane są również od ponad 10 lat na regularnym serwisie kolejowym na trasie Rotterdam – Swarzędz i z powrotem.

Kurier Kolejowy jest patronem medialnym wydarzenia.

Program Forum FRACHT: https://forumfracht.eu

Rejestracja uczestników: https://fracht2023.konfeo.com/pl/groups

Zapraszamy do udziału!