Maszynista ukrył nielegalne papierosy w silniku lokomotywy. Były zatopione w oleju 

Maszynista ukrył nielegalne papierosy w silniku lokomotywy. Były zatopione w oleju 

29 marca 2023 | Źródło: www.lublin112.pl
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i lubelskiej Służby Celno-Skarbowej wykryli w pociągach towarowych papierosy o wartości rynkowej 12 tys. zł. Część przemycanych papierosów ukryta była w silniku lokomotywy. Sprawcy przemytu ukarani zostali mandatami w łącznej kwocie 14,7 tys. zł.

 

Fot. Lublin112.pl

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola i Służby Celno-Skarbowej, ujawnili nielegalne papierosy w trakcie kontroli dwóch składów towarowych relacji Brześć – Małaszewicze. Maszynista jednego ze składów ukrył przemyt w silniku lokomotywy. Papierosy zatopione były w oleju. Z tej nietypowej skrytki funkcjonariusze wydobyli 480 paczek. Maszynista przyznał się do próby przemytu. Ukarany został mandatem w kwocie 9 tys. zł.

 

Fot. Lublin112.pl 

 

Maszynista drugiego składu ukrył z kolei papierosy w przestrzeni nad ramą nośną lokomotywy. By dostać się do nielegalnych wyrobów należało wejść pod lokomotywę. W skrytce było 300 paczek wyrobów z białoruskimi znakami akcyzy. Za próbę przemytu mężczyzna ukarany został mandatem w kwocie 5,7 tys. zł.

 

Fot. Lublin112.pl