Dworzec kolejowy Opole Główne. Nowy peron jest już gotowy. Kiedy zaczną odjeżdżać z niego pociągi?

Dworzec kolejowy Opole Główne. Nowy peron jest już gotowy. Kiedy zaczną odjeżdżać z niego pociągi?

06 kwietnia 2023 | Źródło: nto.pl
PODZIEL SIĘ

Zakończyła się budowa nowego peronu na dworcu PKP Opole Główne. Odjeżdżać mają z niego pociągi w stronę Strzelec Opolskich i Kędzierzyna-Koźla.

 

 

Fot. NTO.pl

 

Peron 1a powstał pomiędzy peronem pierwszym a budynkiem opolskiego Polregio. Jego długość to 150 metrów, a szerokość 5,5 metra.

Gotowa jest również 75-metrowa wiata, która zapewni oczekującym na pociąg ochronę przed deszczem czy śniegiem. Budowla nawiązuje stylem do pozostałych wiat, tak by zachowany był historyczny charakter stacji.

Zamontowane są też ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz gabloty na rozkłady jazdy. Wcześniej powstało przejście z peronu 1a na położony po północnej stronie dworca peron 3.

 

Fot. NTO.pl

 

Ale na tym ne koniec. W ramach robót pomiędzy peronem pierwszym a tym zbudowanym ostatnio wymienione zostały też tory i sieć trakcyjna oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Wyremontowany został też tunel łączący peron 1 i 2.

- Nowa platforma usprawni ruch pociągów pasażerskich i zwiększy przepustowość stacji Opole Główne - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

NTO.pl

 

Będzie z niej prowadzona obsługa pociągów w kierunku stacji Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie. Plany były też takie, by podstawiane były tam również składy w stronę Zawadzkiego, ale na razie nie będą.

NTO.pl

 

Według planów pasażerowie będą mogli korzystać z nowego peronu jeszcze w tym roku.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Punktualność pociągów w 2022 r. Punktualność pociągów w 2022 r.
Następny artykuł Stanowisko Polregio SA ws. sytuacji na Dolnym Śląsku Stanowisko Polregio SA ws. sytuacji na Dolnym Śląsku