Pomóżmy pacjentom onkologicznym także w pociągach ZSSK.

Pomóżmy pacjentom onkologicznym także w pociągach ZSSK.

19 kwietnia 2023 | Źródło: Koleje Słowackie (ZSSK)
PODZIEL SIĘ

„Dziękuję za spojrzenie na życie z innej strony”. To hasło tegorocznej zbiórki charytatywnej Ligi Walki z Rakiem - Dzień Żonkila. Zbiórka, która może pomóc chorym na raka i ich bliskim w całej Słowacji, odbędzie się na ulicach miast 20 kwietnia 2023 r. I to nie tylko na ulicach, ale także w pociągach Słowackiej Spółki Kolejowej (ZSSK) .

 

Fot. ZSSK

 

Konkretnie, w pociągach Tatrzańskiej Kolei Elektrycznej (TEŽ) na liniach Poprad-Tatry - Stary Smokowiec - Štrbské Pleso i Stary Smokowiec - Tatrzańska Łomnica. Odbiór w pociągach odbywać się będzie w godzinach od 7:00 do 18:00. Już po raz 27 można spotkać wolontariuszy w białych koszulkach z logo Ligi do Walki z Rakiem i napisem „JESTEM”, z numerem identyfikacyjnym w centrum żonkila bezpośrednio na koszulce, białą papierowa kasa fiskalna z pomarańczowo-niebieskim nadrukiem i tekstem „Dzień żonkila 20.4.2023”, numer rejestracyjny wydany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej, kod QR do połączenia z bankiem i numer SMS 848 jako alternatywne opcje wkładu finansowego. 

 

Fot. ZSSK

 

Przypnij mały kwiatek narcyza, aby wesprzeć pacjentów onkologicznych na ulicach lub w pociągach ZSSK. Więcej informacji o możliwościach darowizn i o tym, jak pomaga Liga Raka, można znaleźć na stronie www.dennarcisov.sk. Możesz wesprzeć tę zbiórkę do 28 kwietnia 2023 r.

Więcej informacji o DNIU NARCYSA Żółty żonkil jako symbol walki z rakiem po raz pierwszy pojawił się na świecie w 1987 roku w Irlandii. Trzy lata później powstała słowacka organizacja Liga przeciw Rakowi, która przystąpiła do programu Europa przeciw Rakowi i stopniowo zaczęła uczestniczyć we wszystkich działaniach na poziomie Unii Europejskiej oraz stała się inicjatorem krajowych i międzynarodowych działań w dziedzinie onkologii. Na poziomie międzynarodowym Liga Walki z Rakiem współpracuje z 40 organizacjami z 28 krajów Europy, z członkami ECL i innymi organizacjami na świecie. Przez cały rok Liga Walki z Rakiem od ponad 30 lat przygotowuje projekty i programy pomocy pacjentom z ich specyficznymi problemami związanymi z chorobą na Słowacji. Ponadto dba o profilaktykę i informowanie całego społeczeństwa.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nosorożec Rogatek staje się idolem dzieci Nosorożec Rogatek staje się idolem dzieci
Następny artykuł Testy Vectrona Dual Mode dla DB Cargo w Velimie Testy Vectrona Dual Mode dla DB Cargo w Velimie