Transport miejski Do zajezdni tramwajowej Nowa Huta został dzisiaj, 29 kwietnia dostarczony 20. nowy Lajkonik II.

Do zajezdni tramwajowej Nowa Huta został dzisiaj, 29 kwietnia dostarczony 20. nowy Lajkonik II.

29 kwietnia 2023 | Źródło: MPK Kraków
PODZIEL SIĘ

Wagon będzie teraz przygotowywany do wyjazdu na regularną linię. Dobra wiadomość dla pasażerów jest też taka, że 18 z tych wagonów zostało już odebranych i może przewozić pasażerów. Wśród nich 13 stacjonuje w zajezdni w Nowej Hucie, a 5 w zajezdni Podgórze. 

 

Do zajezdni tramwajowej Nowa Huta został dzisiaj, 29 kwietnia dostarczony 20. nowy Lajkonik II.
Fot. MPK Kraków

 

Przypomnijmy, że nowe Lajkoniki II po raz pierwszy wyjechały na regularne linie 24 listopada 2022 roku.

 

Fot. MPK Kraków 


W nowych tramwajach jest więcej przestrzeni z niską podłogą, a także więcej miejsca dla osób poruszających się na wózkach. Tramwaje są wyposażone między innymi w klimatyzację, automat biletowy, system informacji pasażerskiej, kamery oraz porty USB do ładowania smartfonów.

 

Fot. MPK Kraków 


Kraków zamówił w sumie 60 nowoczesnych, niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów. Ich dostawy mają się zakończyć w 2023 roku. Nowe tramwaje umożliwią wycofywanie z ruchu kolejnych wagonów wysokopodłogowych. Wszystko po to, aby na wszystkich krakowskich liniach kursowały wyłącznie pojazdy z niską podłogą.

 

Fot. MPK Kraków 


Przypomnijmy, że MPK SA w Krakowie otrzymało dofinasowanie ze środków unijnych do zakupionych 10 nowych tramwajów w wysokości 52,4 mln zł.

 

Fot. MPK Kraków 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Radom Wschodni - na lotnisko i do stolicy z nowego przystanku Radom Wschodni - na lotnisko i do stolicy z nowego przystanku
Następny artykuł Sztorm odsłonił tory kolejowe z czasów II wojny światowej. Sztorm odsłonił tory kolejowe z czasów II wojny światowej.