Do zajezdni tramwajowej Nowa Huta został dzisiaj, 29 kwietnia dostarczony 20. nowy Lajkonik II.

Do zajezdni tramwajowej Nowa Huta został dzisiaj, 29 kwietnia dostarczony 20. nowy Lajkonik II.

29 kwietnia 2023 | Źródło: MPK Kraków
PODZIEL SIĘ

Wagon będzie teraz przygotowywany do wyjazdu na regularną linię. Dobra wiadomość dla pasażerów jest też taka, że 18 z tych wagonów zostało już odebranych i może przewozić pasażerów. Wśród nich 13 stacjonuje w zajezdni w Nowej Hucie, a 5 w zajezdni Podgórze. 

 

Fot. MPK Kraków

 

Przypomnijmy, że nowe Lajkoniki II po raz pierwszy wyjechały na regularne linie 24 listopada 2022 roku.

 

Fot. MPK Kraków 


W nowych tramwajach jest więcej przestrzeni z niską podłogą, a także więcej miejsca dla osób poruszających się na wózkach. Tramwaje są wyposażone między innymi w klimatyzację, automat biletowy, system informacji pasażerskiej, kamery oraz porty USB do ładowania smartfonów.

 

Fot. MPK Kraków 


Kraków zamówił w sumie 60 nowoczesnych, niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów. Ich dostawy mają się zakończyć w 2023 roku. Nowe tramwaje umożliwią wycofywanie z ruchu kolejnych wagonów wysokopodłogowych. Wszystko po to, aby na wszystkich krakowskich liniach kursowały wyłącznie pojazdy z niską podłogą.

 

Fot. MPK Kraków 


Przypomnijmy, że MPK SA w Krakowie otrzymało dofinasowanie ze środków unijnych do zakupionych 10 nowych tramwajów w wysokości 52,4 mln zł.

 

Fot. MPK Kraków 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Radom Wschodni - na lotnisko i do stolicy z nowego przystanku Radom Wschodni - na lotnisko i do stolicy z nowego przystanku
Następny artykuł Sztorm odsłonił tory kolejowe z czasów II wojny światowej. Sztorm odsłonił tory kolejowe z czasów II wojny światowej.