Testy lokomotywy 20D w CIECH Cargo

Testy lokomotywy 20D w CIECH Cargo

06 maja 2023 | Źródło: CIECH Cargo
PODZIEL SIĘ

CIECH Cargo, spółka logistyczna wchodząca w skład Grupy CIECH, rozpoczęła miesięczne testy lokomotywy 20D, wyprodukowanej przez Tabor Dębica. Dzięki temu CIECH Cargo chce sprawdzić przydatność sześcioosiowych lokomotyw spalinowych do swoich potrzeb biznesowych. To kolejny krok w kierunku osiągnięcia jeszcze większej efektywności i kolejnych celów rozwojowych Spółki.

 

Fot. CIECH Cargo

 

CIECH Cargo to nowoczesny przewoźnik świadczący usługi transportu kolejowego, należący do CIECH – jednej z największych grup chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Testowana lokomotywa 20D jest zaawansowaną, zmodernizowaną wersją lokomotywy TEM2, spełniającą normy emisji spalin – Etap V Emisji Spalin wg 2016/1628.  Testy będą odbywać się podczas realizacji przewozów kamienia wapiennego z Wapienna do Inowrocławia, zaś w przyszłości lokomotywa mogłaby być wykorzystywana w relacji z Wapienna do Janikowa.

- Szukamy lokomotywy, która pozwoliłaby nam na osiągnięcie większej efektywności realizacji przewozów, poprzez uzyskanie lepszego poziomu dostępności oraz zapewnienie wysokiego komfortu pracy maszynistom, porównywalnego do stanu w naszych nowoczesnych lokomotywach elektrycznych - mówi Andrzej Pawłowski, Prezes Zarządu CIECH Cargo.

W ramach testu CIECH Cargo zamierza zweryfikować kilka opcji tonażowych. Ponadto, lokomotywa będzie mogła również sprawdzić się w trudniejszych warunkach z uwagi na występowanie wysokiego - 13 ‰. pochylenia linii na relacji Wapienno-Inowrocław. Po zakończeniu testów CIECH Cargo podejmie decyzję w sprawie wykorzystania tego typu lokomotyw do realizacji przewozów własnych.

Spółka CIECH Cargo z siedzibą w Inowrocławiu zatrudnia około 260 osób. Dysponuje łącznie 18 lokomotywami i 1550 wagonami towarowymi. Przedsiębiorstwo świadczy usługi transportu kolejowego na terenie Polski, w zakresie: wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych, obsługi i utrzymania bocznic, a także naprawy wagonów.