KLOG i CFL Multimodal podwajają ilość połączeń intermodalnych z Francji do Polski

KLOG i CFL Multimodal podwajają ilość połączeń intermodalnych z Francji do Polski

10 maja 2023 | Źródło: KLog
PODZIEL SIĘ

Cotygodniowy pociąg KLog Logistics Solutions, który łączy Sète na południu Francji i Poznań w Polsce, będzie teraz kursował dwa razy w tygodniu, podwajając swoją przepustowość. Jest to jedno z pięciu najdłuższych intermodalnych połączeń kolejowych w Europie i obejmuje nieprzerwany dystans ponad 2.000 km.

 

Fot. Klog

 

KLog i CFL Multimodal podpisały dziś podczas „Transport Logistic” w Monachium umowę przedłużającą rozpoczętą w październiku ubiegłego roku współpracę na realizację cotygodniowego pociągu między Sète a Poznaniem.

Umowa przewiduje uruchomienie drugiej cotygodniowej rotacji między dwoma terminalami, a tym samym podwojenie oferty przepustowości dla kolejnych 38 jednostek intermodalnych. CFL Multimodal zapewnia trakcję na prawie całej trasie, z wyjątkiem terytorium Polski, gdzie obsługę przejmuje Captrain Polska. Usługa KLog ma IKEA i Inditex jako głównych klientów, którzy po raz pierwszy dzielą moce produkcyjne: Ikea dużo importuje z Polski do Hiszpanii, podczas gdy Inditex dużo eksportuje z Hiszpanii do Polski. Rozwiązanie zostało uznane za jedno z pięciu największych europejskich kolejowych usług intermodalnych, obejmujących ponad 2000 kilometrów.