CFL cargo i Bertani Trasporti wspólnie realizują nowe połączenie kolejowe z Polski do Francji

CFL cargo i Bertani Trasporti wspólnie realizują nowe połączenie kolejowe z Polski do Francji

10 maja 2023 | Źródło: CFL multimodal
PODZIEL SIĘ

CFL cargo, siostrzana spółka CFL multimodal, oraz Bertani Trasporti mają przyjemność ogłosić uruchomienie nowego połączenia kolejowego między Portem Gliwice w Polsce a Marckolsheim we Francji.

 

CFL cargo i Bertani Trasporti wspólnie realizują nowe połączenie kolejowe z Polski do Francji
Fot. CFL multimodal

 

Podczas tegorocznych targów Transport Logistic w Monachium firmy CFL multimodal i Bertani Trasporti z powodzeniem zawarły umowę o współpracy w realizacji nowego połączenia do transportu lekkich samochodów dostawczych, z dwoma przewozami wahadłowymi tygodniowo na odległość ponad 1300 km między Portem Gliwice a Marckolsheim.

Nowe, transgraniczne połączenie realizowane przez zestaw złożony z maksymalnie 19 wagonów efektywnie łączy polską i francuską sieć kolejową poprzez Niemcy. Jest równoważne eksploatacji ponad 2300 ciężarówek i przynosi redukcję emisji o około 10000 tCO2 rocznie. W Niemczech i Francji trakcję kolejową zapewnia CFL cargo, a odcinek w Polsce, w ramach nawiązanej współpracy, obsługuje DB Cargo Polska.

Sven Löffler, dyrektor handlowy CFL multimodal: „Bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą Bertani Trasporti i możliwości realizowania dla niej zrównoważonych rozwiązań kolejowych, które ułatwią przekierowanie przepływów transportowych z dróg na tory. Nowe połączenie między Portem Gliwice a Marckolsheim jest kolejnym elementem naszej europejskiej sieci i wzmacnia naszą ofertę usług dla Europy Wschodniej, Środkowej i Zachodniej. Dziękujemy wszystkim partnerom biznesowym, a zwłaszcza firmie Bertani, za pomyślną realizację tego projektu”.

Frank Lehner, Head of International Business Development and Rail Bertani Trasporti: „Jesteśmy dumni z nowego projektu z CFL cargo, gdyż jako Bertani Automotive Rail nieustannie rozwijamy zrównoważone rozwiązania kolejowe dopasowane do oczekiwań rynku. Zrównoważony rozwój w coraz większym stopniu odgrywa dziś kluczową rolę w komunikowaniu naszych średnio- i długoterminowych wyników oraz zdolności do tworzenia wartości. Nowe połączenie między Gliwicami (PL) a Marckolsheim (F) stanowi dla Bertani Trasporti okazję do wzmocnienia swojej obecności i rozwoju usług we Wschodniej, Środkowej i Zachodniej Europie.”

 

O CFL multimodal
Grupa CFL multimodal to dostawca usług obejmujących cały łańcuch logistyczny. Wraz ze swoją siostrzaną spółką, CFL cargo, firma CFL multimodal oferuje szeroką gamę wysokiej klasy usług dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta: przewozy kombinowane i konwencjonalne kolejowe, utrzymanie i naprawy wagonów, obsługę celną, a także usługi spedycyjne i logistyczne. Mając oddziały w Luksemburgu, Francji, Niemczech i Szwecji, CFL cargo obsługuje wiele spośród najważniejszych europejskich linii kolejowych.
W Luksemburgu działalność CFL multimodal skupia się w terminalu intermodalnym Bettembourg-Dudelange, który zlokalizowany jest w parku logistycznym Eurohub Południe. Terminal, ulokowany na trasie kolejowego korytarza transportowego nr 2 (Morze Północne – region śródziemnomorski) i na przecięciu tras transportowych północ-południe i wschód-zachód, stwarza idealne warunki do konsolidacji multimodalnych przepływów transportowych z całej Europy i nie tylko. Terminal multimodalny o przepustowości 600 000 jednostek rocznie jest wyposażony w najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i monitoringu, a kombinowane wahadłowe połączenia kolejowe łączą go z głównymi portami i regionami przemysłowymi.