Polska w pierwszej dziesiątce krajów - wystawców na Targach Transport Logistic 2023 w Monachium

Polska w pierwszej dziesiątce krajów - wystawców na Targach Transport Logistic 2023 w Monachium

12 maja 2023 | Źródło: Transport Logistic Monachium 2023
PODZIEL SIĘ

Cztery dni targowe, pełne hale, wystawcy i odwiedzający z całego świata oraz dynamiczna branża wciąż na fali wznoszącej: od 9 do 12 maja 2023 roku transport logistyczny i zintegrowany air cargo Europe po raz kolejny znalazły się w centrum branży logistycznej. Łącznie 2 320 wystawców z 67 krajów (2019: 2 374 wystawców z 63 krajów) i ponad 75 000 odwiedzających z ponad 120 krajów (2019: 63 893 odwiedzających ze 125 krajów) przybyło na Międzynarodowe Targi Logistyki, Mobilności, IT i Zarządzania Łańcuchem Dostaw w centrum wystawienniczym w Monachium. Udział międzynarodowych gości wyniósł ponad 50 procent i tym samym był wyższy niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Polska w pierwszej dziesiątce krajów - wystawców na Targach Transport Logistic 2023 w Monachium
Na targi Transport Logistic 2023 przybyło ponad 75 000 gości z ponad 120 krajów. Fot. Transport Logistics Monachium 2023

 

W opinii dyrektorów zarządzających Messe München, Stefana Rummela i dr Reinharda Pfeiffera, logistyka transportowa wyraźnie pokazała, "że branża dostarcza silnych impulsów w trudnych czasach. Ludzie chcą coś zmienić, iść do przodu i wspólnie rozwiązywać aktualne problemy. To, co zobaczyliśmy i czego doświadczyliśmy tutaj w ciągu ostatnich czterech dni w zakresie technologii i pomysłów, jest naprawdę wspaniałe. Krótko mówiąc, nic nie działa bez logistyki". Federalny minister ds. cyfrowych i transportu, dr Volker Wissing, również był pod wrażeniem otwarcia logistyki transportowej: "To, co tu widać, pokazuje po raz kolejny: branża transportowa i logistyczna jest w czołówce, jeśli chodzi o innowacje, postęp i nowoczesne technologie. I co jest szczególnie wyraźne na tych targach: Cele klimatyczne nie są dla nich tylko pięknymi słowami, traktują je bardzo poważnie. Widać to tutaj na każdym kroku, na każdym stoisku."

Zrównoważony rozwój jednym z głównych tematów

Tobias Jerschke, Prezes Zarządu Kühne+Nagel, mógł tylko zgodzić się z oceną ministra: "Transport Logistic pozostaje dla nas najważniejszymi wiodącymi targami na świecie. W tym roku szczególnie podobało mi się to, że temat zrównoważonego rozwoju przewijał się przez targi jak czerwona nić. Jest to silny sygnał dla całej branży i pomoże nam jeszcze bardziej skupić się na tym ważnym temacie." A Alessandro Cacciola, CEO w Andreas Schmid Group, dodaje: "Messe München zawsze udaje się doskonale odzwierciedlić aktualne trendy i wydarzenia w branży. W tym roku jestem szczególnie świadomy zwiększonego i pozytywnego nacisku na zrównoważony rozwój. Dzięki temu transport logistic jest miejscem, w którym aktywnie kształtuje się przyszłość logistyki."

 

Fot. Transport Logistic 2023

 

Najwyższy w historii udział wystawców międzynarodowych

Przy łącznej powierzchni wystawienniczej wynoszącej 127 000 metrów kwadratowych (2019: 125 000 metrów kwadratowych), dziesięć hal i teren toru zewnętrznego zostały całkowicie zarezerwowane. Z 2.320 wystawców 1.390 pochodziło z zagranicy - rekordowy udział 60 procent. W pierwszej dziesiątce krajów wystawców po Niemczech znalazły się Holandia, Włochy, Belgia, Francja, Austria, Chiny, Turcja, Hiszpania, Polska i Wielka Brytania.

Logistyka transportowa przeżywa "niezwykły powrót"

Liczby mówią same za siebie: branża z niecierpliwością czekała na transport logistic po czterech latach, co potwierdza również Achim Martinka, wiceprezes w Lufthansa Cargo: "Czekaliśmy na to wydarzenie od dawna i udział w tegorocznym transport logistic w Monachium był dla nas wielką frajdą. Mieliśmy pracowite, ale inspirujące dni w Monachium z wieloma spotkaniami i wrażeniami." A Burkhard Eling, CEO w DACHSER podsumowuje: "transport logistic dokonał godnego uwagi powrotu jako miejsce spotkań i platforma komunikacyjna i potwierdził swój status wiodących targów logistycznych na świecie. Również pod względem tematycznym targi trzymały rękę na pulsie, skupiając się na cyfryzacji, ochronie klimatu, globalnych łańcuchach dostaw i ludziach w logistyce. W skrócie: transport logistic to targi, na których takiej firmy jak DACHSER po prostu nie może zabraknąć."

Następne transport logistic odbędą się w dniach od 2 do 5 czerwca 2025 roku, a więc po raz pierwszy od poniedziałku do czwartku.