Green Cargo wynajmuje pięć zupełnie nowych Vectronów dla korytarza skandynawskiego

Green Cargo wynajmuje pięć zupełnie nowych Vectronów dla korytarza skandynawskiego

17 maja 2023 | Źródło: Alpha Trains
PODZIEL SIĘ

Alpha Trains, wiodący leasingodawca lokomotyw i pociągów pasażerskich w Europie, z dumą ogłasza wsparcie skandynawskiego rynku przewozów towarowych nowymi lokomotywami Siemens Vectron AC. Green Cargo, największy przewoźnik towarowy w Szwecji, podpisał długoterminową umowę najmu pięciu lokomotyw Vectron dla korytarza skandynawskiego. Lokomotywy Vectron są nowością na rynku, a Green Cargo jest jednym z pierwszych leasingobiorców. Lokomotywy są homologowane do eksploatacji w Niemczech, Austrii, Danii, Szwecji i Norwegii i mogą poruszać się z prędkością do 200 km/h.

 

Fot. Alpha Trains

 

Dzięki nowym Vectronom Green Cargo modernizuje swoją flotę i kontynuuje rozwój ruchu międzynarodowego z Malmö na południu Szwecji przez Danię do Niemiec i z powrotem, aby lepiej obsługiwać swoich klientów. Wszystkie Vectrony są wyposażone w ETCS, co zapewni Green Cargo dużą elastyczność, ponieważ Szwecja stopniowo przechodzi na ETCS w nadchodzących latach. Lokomotywy zostaną dostarczone w 2023 roku.
Ta umowa leasingu oznacza że będzie to pierwszy Vectron w ramach leasingu Full-Service dla Alpha Trains w Skandynawii. Alpha Trains zleciła Siemens Mobility w Szwecji wykonanie pełnego serwisu lokomotyw Vectron. Usługi dla lokomotyw będą świadczone w nowo otwartym Rail Service Center w Malmö oraz w punkcie zwrotnym w Maschen.


Partnerstwo między Alpha Trains i Siemens Mobility/Sweden gwarantuje wysokiej jakości poziom utrzymania z naciskiem na wydajność, aby zmaksymalizować wykorzystanie lokomotyw i obniżyć koszty operacyjne.
"Jako firma silnie zorientowana na klienta, Alpha Trains z przyjemnością dostarcza Green Cargo nasze najnowsze lokomotywy Siemens Vectron w celu modernizacji ich floty. Wierzymy, że lokomotywy te znacznie zmniejszą wpływ transportu na środowisko, a także zapewnią wyjątkową wydajność i niezawodność. Co więcej, nasze partnerstwo z Siemens Mobility w Szwecji w zakresie pełnej obsługi technicznej podkreśla nasze zaangażowanie w świadczenie wysokiej jakości i wydajnych usług dla naszych klientów, pomagając obniżyć ich koszty operacyjne i zapewniając maksymalny czas sprawności ich operacji", Fernando Pérez, tymczasowy dyrektor generalny Alpha Trains Group.

Siemens Mobility CEO Sweden Kristina Nyquist komentuje: "Cieszymy się z tej pierwszej współpracy z Alpha Trains w Szwecji. Dzięki naszemu podejściu opartemu na wynikach będziemy wspierać Alpha Trains w jej próbach dalszego rozwoju na rynku europejskim".
Alpha Trains jest mocno zaangażowana w przyczynianie się do osiągnięcia celów klimatycznych poprzez wspieranie zmiany transportu z drogowego na kolejowy i promowanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie transportu kolejowego. Wprowadzenie zupełnie nowych lokomotyw Siemens Vectron na skandynawski rynek przewozów towarowych jest znaczącym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu. Dzięki najnowocześniejszej technologii Vectrony mają również znaczący pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ emitują znacznie niższe poziomy zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych niż transport drogowy.