„Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio”

„Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio”

17 maja 2023 | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

Lubuski zakład POLREGIO wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego kolejny raz zaprasza wszystkich ciekawych regionu do skorzystania z wyjątkowej oferty turystycznej w ramach akcji „Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio”. Na pasażerów Polregio czeka pięć wyjątkowych destynacji w obrębie województwa lubuskiego.

 

„Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio”
Fot. Polregio
Pojęcie swojej małej ojczyzny każdy rozumie w nieco inny sposób, jednak z pewnością odkrywanie co ciekawszych jej zakamarków jest niezwykle wartościowe i pozwala nam nie tylko zobaczyć nowe miejsca, ale także poznać ich historię, często nieoczywistą. Zwłaszcza, gdy można to zrobić w ramach organizowanej przez Polregio wycieczki z udziałem przewodnika oraz szeregiem dodatkowych atrakcji.

W tym roku Polregio oferuje następujące kierunki:

20 maja: Zielona Góra – Wolsztyn; 75,00 zł

Najbliższy termin już w sobotę – zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej parowozowni w Wolsztynie. To ostatnie miejsce w Europie, gdzie parowozy są wykorzystywane się do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich!

Bilety na tę wycieczkę można kupić w kasie biletowej w Zielonej Górze. W przypadku podróżnych wsiadających na stacjach pośrednich – należy napisać wiadomość na adres rezerwacja.zielonagora@polregio.pl, a następnie zakupić bilet u kierownika pociągu.

 17 czerwca: Gorzów Wielkopolski – Łagów; 80,00 zł

Wycieczka wraz z przewodnikiem do Łagowa – urokliwego miasteczka, zwanego też Perłą Ziemi Lubuskiej. Łagów znany jest także z festiwalu filmowego "Lubuskie Lato Filmowe" organizowanego od 1969 roku.

8 lipca: Gorzów Wielkopolski – Pszczew; 55,00 zł

Zwiedzanie z przewodnikiem przepięknie położonego – pomiędzy jeziorami – miasteczka Pszczew. W ramach biletu wstęp na plażę miejską do wykorzystania w zaplanowanym czasie wolnym.

16 września; Zielona Góra – Park Mużakowski; 75,00 zł

Zwiedzanie wieży widokowej przy ścieżce geoturystycznej dawnej kopalni Babina (która rozpoczęła wydobywanie węgla ponad 100 lat temu) oraz polskiej i niemieckiej części Parku Mużakowskiego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W planach również ognisko z kiełbaskami dla uczestników wycieczki.

23 września; Zielona Góra – Bolesławiec; 75,00 zł

Wizyta w fabryce słynnej ceramiki bolesławieckiej (jej historia sięga czasów średniowiecznych) wraz z przewodnikiem.

Podczas każdej wycieczki uczestnicy na pokładzie pociągu otrzymują słodki poczęstunek, wodę oraz materiały informacyjne. Ilość miejsc jest zawsze ograniczona, co jest związane z możliwościami podjęcia podróżnych w danej lokalizacji. Bilety na poszczególne wycieczki można kupić w kasach biletowych Polregio.

Serdecznie zapraszamy – nie tylko mieszkańców województwa lubuskiego, ale wszystkich zainteresowanych z całej Polski! Ziemia lubuska to tereny niezwykle interesujące, zarówno z uwagi na przepiękną przyrodę, jak i ciekawą historię, a jednocześnie są to wciąż miejsca nie do końca odkryte turystycznie.

Inne weekendowe inspiracje na bieżąco umieszczamy na blogu Polregio „Zmysł podróżowania” - https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/. Zachęcamy do regularnego odwiedzania bloga – każda osoba znajdzie tam coś dla siebie