Wandale markerem zniszczyli wnętrze pociągu

Wandale markerem zniszczyli wnętrze pociągu

25 maja 2023 | Źródło: Straż Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu ujęli trzech sprawców namalowania graffiti. Wandale markerem zniszczyli wnętrze jednego z przedziałów w pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Frankfurt Oder. Jak się później okazało tylko jeden z mężczyzn przyznał się do dewastacji luster, który dodatkowo poszukiwany był do odbycia kary w zakładzie karnym.

 

Wandale markerem zniszczyli wnętrze pociągu
Fot. Straż Ochrony Kolei

 

Służba dyżurna z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu otrzymała informację od pracownika drużyny konduktorskiej, że w pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Frankfurt Oder doszło do dewastacji przedziału przez trzech nieznanych sprawców. Na miejsce błyskawicznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Poznaniu.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli trzech młodych mężczyzn wskazanych przez konduktora, którzy zniszczyli wnętrze przedziału. W toku dalszych czynności ustalono tylko jednego sprawcę. Do  pomalowania markerem luster znajdujących się w przedziale wagonu pociągu przyznał się 25-letni mieszkaniec Szczecinka. Po przybyciu patrolu Policji okazało się, że ujęty 25-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczecinku do odbycia kary w zakładzie karnym. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji Poznań Wilda.