Chrzciny Vectrona Budamar Logistics

Chrzciny Vectrona Budamar Logistics

31 maja 2023
PODZIEL SIĘ

30 maja w lokomotywowni Bratislava Východ odbył się chrzest 50 lokomotywy Siemens Vectron. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem firmy Rolling Stock Lease, GRUPY BUDAMAR oraz firmy Siemens.

 

Fot. Mates Pleško

 

Vectron w okleinie zaprojektowanej przez RailColor Design nawiązującej do ochrony środowiska to już 12 Vectron firmy Rolling Stock Lease i łącznie 17 Vectron we flocie Budamar Logistics. Vectron o numerze 193.581 przybył do Bratysławy z Monachium 19 maja. Tibor Čunderlík, dyrektor Rolling Stock Lease, powitał gości na wstępie. Obecnie minęło około 6 lat, odkąd wspólnie z kolegami i partnerami zaczęliśmy rozmawiać na temat finansowania i leasingu lokomotyw dla klientów z regionu Europy Środkowej.

 

Fot. Mates Pleško

 

Wtedy był to dla nas zupełnie nowy temat i nikt z nas nawet nie wyobrażał sobie, że wiosną 2023 roku będziemy mieć w portfolio 50 sztuk. Norbert Hovančák, członek zarządu banku „Slovenská sporiteľňa”, został ojcem chrzestnym lokomotywy. To właśnie Slovenská sporiteľňa i jej macierzysta Grupa ERSTE stały się ważnym ogniwem w tworzeniu firmy Rolling Stock Lease, która dzierżawi Vectrony firmie BUDAMAR.

Klucze od Vectrona dla BUDAMAR LOGISTICS, a.s. przejął Vladimír Krno, dyrektor ds. zmian organizacyjnych grupy, który wyjaśnił również, dlaczego na boku lokomotywy jest bocian: „wierzymy, że jak to mówią bocian przynosi dzieci, w przyszłości przywiezie do nas więcej lokomotyw Siemens Vectron nasze portfolio." W ramach imprezy zaproszeni goście mogli przejechać się ochrzczonym Vectronem. Już wkrótce przedstawimy  inne zwierzaki, które uzupełnią wygląd naszych Vectronów o ideę ochrony przyrody i ekologii.

 

Fot. Mates Pleško