Kolejowe zakamarki Wrocławia na zakończenie lata

Kolejowe zakamarki Wrocławia na zakończenie lata

14 września 2023 | Źródło: KSK Wrocław
PODZIEL SIĘ

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu serdecznie zaprasza na trzecią odsłonę "Kolejowych zakamarków Wrocławia", czyli pociągów retro z przewodnikiem w obrębie wrocławskiego węzła kolejowego. 

 

Fot. KSK we Wrocławiu

 

Przejazdy kierowane są nie tylko do miłośników kolei, ale także każdego kto chce nietypowo i ciekawie spędzić czas lub zobaczyć miasto z innej, rzadko doświadczanej perspektywy – poznając jego historię a zwłaszcza tę związaną z mijanymi miejscami w odniesieniu do kolei, przemysłu, architektury i terenów przyrodniczych. Jedną z głównych atrakcji podróży składem historycznym jest przejazd nie tylko po odcinkach dostępnych dla rozkładowych pociągów pasażerskich, ale również podróż torami, po których na co dzień jeżdżą wyłącznie pociągi towarowe.

 

Fot. KSK we Wrocławiu 

 

Podczas postojów na stacjach, zmian kierunku jazdy, można wyjść na peron, obejrzeć dworzec, obserwować lokomotywę wykonującą manewry oraz odłączanie, podpinanie jej do składu jak i posłuchać opowieści klubowego przewodnika. Istnieje również okazja, aby zajrzeć do kabiny maszynisty i przyjrzeć się pulpitowi sterowniczemu. Wybierając się z nami na wycieczkę wspierasz ratowanie zabytków kolejnictwa – zyski ze sprzedaży biletów oraz klubowych gadżetów i pamiątek przeznaczane są na remonty lub prace bieżące przy naszym zabytkowym taborze. Z nami nie będziecie się nudzić !

 

Fot. KSK we Wrocławiu

 

Pociągi poprowadzi lokomotywa spalinowa SM30 z lat 50 lub 60., z wagonami osobowymi serii Bi z 1929r. Skład nie jest ogrzewany, co należy wziąć pod uwagę w doborze ubrań w przypadku niższych temperatur.W pociągu funkcjonuje bar serwujący kawę z ekspresu, herbatę i zimne napoje. Można w nim także kupić klubowe gadżety. Cały zysk ze sprzedaży w barze przeznaczamy na cele statutowe klubu.