Alstom połączył w jedną spółkę wszystkie podmioty działające dotychczas w Polsce

Alstom połączył w jedną spółkę wszystkie podmioty działające dotychczas w Polsce

15 września 2023 | Źródło: Alstom Polska S.A.
PODZIEL SIĘ

Alstom integruje swoją działalność w Polsce tworząc jedną spółkę, ALSTOM Polska S.A. i wzmacnia w ten sposób potencjał firmy na krajowym rynku, jej pozycję wiodącego producenta i eksportera polskiego przemysłu kolejowego oraz eksperta w obszarze systemów sterowania ruchem kolejowym i rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.

 

Pendolino. Fot. Alstom

 

Alstom, światowy lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, połączył wszystkie działające na polskim rynku spółki w jeden podmiot, ALSTOM Polska S.A. Krok ten przypieczętowuje integrację jednostek Alstom na krajowym rynku i umacnia pozycję firmy jako dostawcy kompleksowej oferty produktów i rozwiązań dla odbiorców z branży kolejowej – w tym nowoczesnego taboru (koleje dużych prędkości, koleje regionalne, metro, tramwaje), usług utrzymania i serwisu, a także systemów sterowania ruchem kolejowym. Ta znacząca integracja utorowała tym samym drogę do stworzenia czołowego producenta kolejowego w kraju.

-Tworząc jedną spółkę ALSTOM Polska S.A. zaczynamy nowy rozdział w historii Alstom w Polsce.Połączenie trzech podmiotów z ponad 120-letnią działalnością w Polsce i zespołem ponad 4000 pracowników, umacnia naszą pozycję lidera na rynku oraz pozwala nam w kompleksowy sposób obsługiwać naszych klientów, zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym, realizując projekty między innymi dla odbiorców we Włoszech, Holandii, Norwegii, w Niemczech, krajach bałtyckich i Emiratach Arabskich -

mówi Sławomir Cyza, Prezes i Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich. 

Alstom działa na polskim rynku już 25 lat. Firma czerpie z bogatego dziedzictwa przemysłowego zakładów: 180 lat Pafawagu we Wrocławiu, 150 lat Konstalu w Chorzowie i 100 lat zakładu ZWUS w Katowicach. W wyniku połączenia, w miejsce spółek Alstom Konstal, Alstom Pojazdy Szynowe oraz Alstom ZWUS powstała jedna spółka ALSTOM Polska S.A., działająca poprzez cztery oddziały: Warszawa, Chorzów, Katowice i Wrocław.

Alstom ma znaczący wpływ na branżę transportową w Polsce. Obecnie w Polsce eksploatowanych jest już wiele pojazdów produkowanych przez Alstom, w tym pociągi, lokomotywy, metro czy tramwaje. Firma jest producentem pierwszego w Polsce pociągu dużych prędkości – Pendolino. Alstom wprowadził na polski rynek również ważne projekty z zakresu automatyki kolejowej i infrastrukturalne jak ERTMS/ETCS L2 czy system ATC w metrze warszawskim. 

 

W oparciu o wizję niskoemisyjnej przyszłości Alstom opracowuje i wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania, które stanowią podstawę zrównoważonego transportu przyszłości. Portfolio Alstom obejmuje kolej dużych prędkości, metro, pociągi jednoszynowe i tramwaje, a także zintegrowane systemy, dedykowane usługi, infrastrukturę, sygnalizację i mobilność cyfrową. Alstom oferuje swoim różnorodnym klientom najszerszą ofertę w branży. Dzięki obecności w 63 krajach i bazie talentów liczącej ponad 80000 osób ze 175 narodowości firma koncentruje swoje umiejętności w zakresie projektowania, innowacji i zarządzania projektami tam, gdzie rozwiązania mobilne są najbardziej potrzebne. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2023 roku Grupa odnotowała przychody na poziomie 16,5 mld euro.