ÖBB RCG oferuje nowe połączenia między Europą Środkową a Azją Środkową

ÖBB RCG oferuje nowe połączenia między Europą Środkową a Azją Środkową

21 września 2023 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group/Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) łączy centra handlowe Europy Środkowej z centrami handlowymi Azji Środkowej dzięki szesnastu nowym transportom intermodalnym przez Middle Corridor (Korytarz Środkowy). Usługi są obsługiwane we współpracy z partnerami i umożliwiają wydajne i płynne rozwiązania transportowe na całej trasie. Dzięki konkurencyjnym czasom tranzytu wynoszącym około 30 dni, regularnie kursujące pociągi stanowią atrakcyjną alternatywę dla transportu morskiego. Klienci korzystają z krótszych czasów tranzytu, niezawodnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych dla kontenerów 20-stopowych i 40-stopowych oraz lepszych połączeń między rynkami w obu regionach.

 

Terminal Wien Süd. Fot. ÖBB / Chris Zenz

 

Omijanie ograniczeń geopolitycznych

Kluczową zaletą tych rozwiązań transportowych jest bezpieczny i niezawodny tranzyt przez kraje nieobjęte sankcjami, co pozwala klientom uzyskać ubezpieczenie transportowe. Omijają również zatłoczone obecnie porty terminali załadunkowych i rozładunkowych, a także terminale morskie i lądowe. Prowadzi to do zmniejszenia liczby wąskich gardeł i bardziej wydajnej obsługi zarówno przesyłek importowych, jak i eksportowych. RCG może obsłużyć cały logistyczny łańcuch wartości, w tym dodatkowe usługi spedycyjne. Klienci są codziennie informowani o aktualnym statusie transportu.

Wiele opcji na trzech trasach

Istnieje trasa przez Stambuł (Turcja) do Tbilisi (Gruzja), Erywania (Armenia), Baku (Azerbejdżan), Astany i Ałmaty (Kazachstan), Aszchabadu (Turkmenistan) i Taszkientu (Uzbekistan). Przez Konstancę (Rumunia) trasa biegnie do Tbilisi (Gruzja), Baku (Azerbejdżan), Astany i Ałmaty (Kazachstan), Aszchabadu (Turkmenistan) i Taszkentu (Uzbekistan). Ponadto jest on dodatkowo transportowany przez Korytarz Północny do Astany (Kazachstan), Taszkentu (Uzbekistan) i Ułan Bator (Mongolia).

 

Terminal Wien Süd. Fot. ÖBB / Chris Zenz