Westbahn rozszerza ofertę połączeń od połowy grudnia

Westbahn rozszerza ofertę połączeń od połowy grudnia

13 listopada 2023 | Źródło: Westbahn
PODZIEL SIĘ

Austriacki operator kolejowy Westbahn rozszerza swoją ofertę usług i od końca tego roku połączy Wiedeń z Bregencją

 

Westbahn rozszerza ofertę połączeń od połowy grudnia
Fot. Westbahn

 

Oferta połączeń Westbahn stale się powiększa: od 10 grudnia będzie dostępne codzienne poranne połączenie z Vorarlbergu do Wiednia i z powrotem wieczorem. Rok temu firma ogłosiła, że usługa zostanie podwojona dzięki dodatkowemu codziennemu połączeniu Wiedeń - Vorarlberg - Wiedeń.

Wraz z przedłużeniem linii do Vorarlbergu, Westbahn łączy teraz wszystkie austriackie kraje związkowe wzdłuż zachodniej trasy, powiedział dyrektor zarządzający Westbahn Thomas Posch. Przystanek na jedenastu stacjach kolejowych w Vorarlbergu zapewni ponad 200 000 mieszkańców tego kraju bezpośredni dostęp do transportu dalekobieżnego.

Nowe połączenie będzie celebrowane na stacji Bregenz 24 listopada. Podróż do Dornbirn i z powrotem planowana jest na godzinę 10:00. Jako goście spodziewani są gubernator Vorarlbergu Markus Wallner i radny stanu ds. mobilności Daniel Zadra. Po oficjalnej podróży inauguracyjnej Westbahn zaprasza również mieszkańców Vorarlbergu na bezpłatne przejazdy między Bregenz a Feldkirch w dniu 25 listopada. Pociągi mają odjeżdżać z Bregencji około 10:00 i 14:00, a z Feldkirch około 11:00 i 15:00.

Do tej pory pociągi Westbahn kursowały z Wiednia przez Salzburg do Innsbrucka. Przez granicę z Niemcami pociągi kursują nawet do Monachium.