Terminal Multimodalny Zduńska Wola – Karsznice oficjalnie otwarty

Terminal Multimodalny Zduńska Wola – Karsznice oficjalnie otwarty

15 listopada 2023 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

Grupa PKP CARGO ogłasza oficjalne uruchomienie Terminala Multimodalnego Zduńska Wola – Karsznice, swojej kluczowej inwestycji o wartości ponad 128 milionów złotych.

 

Terminal Multimodalny Zduńska Wola – Karsznice oficjalnie otwarty
Fot. Kurier Kolejowy

 

W ceremonii inauguracyjnej udział wzięli przedstawiciele parlamentu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i samorządów lokalnych. Terminal, zajmujący obszar 13 hektarów, posiada zdolność przeładunkową ocenianą na 500 tysięcy jednostek multimodalnych rocznie.

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podziękował wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w budowę terminala, podkreślając, że teren ten od wielu lat wzbudzał zainteresowanie branży logistycznej. – Ten obiekt jest ważny dla Zduńskiej Woli, dla powiatu, dla województwa, ale również dla naszego kraju, gdyż zapewni obsługę logistyczną przedsiębiorstw – stwierdził marszałek Schreiber. I dodał, że terminal jest też dowodem na odradzanie się Zduńskiej Woli jako ważnego miejsca na kolejowej mapie Polski.

 

Fot. Kurier Kolejowy 

 

źródło: Kurier Kolejowy

 

 - Dziś z dumą otwieramy Terminal Multimodalny Zduńska Wola – Karsznice, który stanowi kluczowy element naszej strategii rozwoju. Dzięki kompleksowej sieci terminali logistycznych budujemy przewagę konkurencyjną i spełniamy oczekiwania naszych Partnerów i Klientów. Obecnie korzystamy z 25 terminali przeładunkowych, w tym siedmiu o charakterze intermodalnym lub łączących funkcje terminalu intermodalnego i konwencjonalnego . Terminal, zlokalizowany niemalże w geograficznym centrum Polski, leży na przecięciu wszystkich istotnych szlaków transportowych. Jego działalność znacznie poszerzy możliwości świadczenia kompleksowych usług logistycznych dla przedsiębiorstw różnych branż - podkreśla Dariusz Seliga, prezes PKP CARGO.

 

Rozmowa z Hanną Jażdżyk, Prezesem Zarządu PKP CARGO TERMINALE i Dariuszem Szeliga, Prezesem Zarządu PKP CARGO

 

- Innowacyjne centrum logistyczne PKP CARGO Terminale Karsznice o powierzchni 13 hektarów, zostało wyposażone w inteligentne systemy optymalizujące procesy logistyczne, w tym w automatyczny system identyfikacji kontenerów i diagnostyki potencjalnych uszkodzeń, elektroniczny system obsługi zleceń, przydzielania slotów dla składów kolejowych i samochodów, place rozładunkowe i składowe, a także parking dla ponad 100 samochodów z infrastrukturą dla kierowców ciężarówek. Inwestycja zlokalizowana w sąsiedztwie trasy ekspresowej S8, blisko węzłów A1/A2, A1/S14, S8/S14 oraz S8/A2) łączy europejskie szlaki kolejowe nr 6 (Baltic-Adriatic Corridor) i nr 8 (North Sea-Baltic Corridor). Terminal zapewni kompleksową obsługę połączeń kontenerowych na Nowym Jedwabnym Szlaku, łącząc go z portami bałtyckimi oraz całym regionem środkowoeuropejskim – komentuje Hanna Jażdżyk, prezes PKP CARGO Terminale.

 

Fot. Kurier Kolejowy 

 

Terminal Multimodalny Zduńska Wola – Karsznice oferuje szereg usług, takich jak: przeładunek i składowanie kontenerów próżnych i ładownych z przesyłką neutralną i niebezpieczną, przeładunek i składowanie naczep i nadwozi wymiennych, obsługę kontenerów i tanków kontenerowych, a także konfekcjonowanie, dekonfekcjonowanie towarów z kontenerów oraz paletyzację. Oprócz tego, Terminal zostanie wyposażony w urządzenia do przeładunku kontenerów, takie jak suwnice i reachstackery o różnej nośności, całodobowy monitoring i oświetlenie nocne, a także wannę ociekową dla towarów niebezpiecznych.

 

Fot. Kurier Kolejowy 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nowy przystanek w Łagiewnikach ułatwia podróże koleją na Lubelszczyźnie Nowy przystanek w Łagiewnikach ułatwia podróże koleją na Lubelszczyźnie
Następny artykuł Otwarcie ofert w przetargu na zakup szybkich lokomotyw Otwarcie ofert w przetargu na zakup szybkich lokomotyw