Pociągi, pojazdy i nowe platformy: Vega Italia nadal rozwija się w Trieście

Pociągi, pojazdy i nowe platformy: Vega Italia nadal rozwija się w Trieście

27 listopada 2023 | Źródło: Interporto di Trieste / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

TRIESTE - Vega Italia, austriacka firma specjalizująca się w transporcie intermodalnym tego, co nie może być załadowane bezpośrednio na pociągi, dalej rozwija własne koncepcje technologi transportu w Trieste Freight Village. W ubiegły wtorek w Fernetti Freight Village (Triest) odbyła się obszerna prezentacja najnowszych platform r2L, na które firma posiada patent, platform umożliwiających załadunek wszelkiego rodzaju pojazdów na wagony. W szczególności zaprezentowano jedną z nich, przeznaczoną do transportu autobusów elektrycznych.

Fot. Vega Italia

 

Vega Italia obsługuje siedem pociągów tygodniowo na terminalu położonym w Fernetti, co powoduje, że samo Interporto di Trieste (Inter Port w Triest) rozważa przeniesienie części działalności na obszar FreeEste Bagnoli della Rosandra (nowy śródlądowy obszar logistyczny korzystający z zalet wolnej strefy ekonomicznej), zarządzany przez spółkę, w której udziały mają Zarząd Portu Wschodniego Adriatyku i Friulia - regionalna spółka finansowa.

W obecności prezesa Zarządu Portu Wschodniego Adriatyku, Zeno D'Agostino, i Herberta Salentiniga, administratora Vega Italia, właściciel Vega Group, Franz Blum, mówił o przyszłości, pokazując jeden z najnowszych zakupów wpisujących się w proces odnowienia floty - elektryczny ciągnik Volvo.

 

Platforma do transportu ciągników siodłówych. Fot. Interporto di Trieste

 

Zaprezentowano również kontener 4FOLD (firma wspierana przez VEGA), dzięki któremu można znacznie zmniejszyć "pustą" przestrzeń transportową, składany kontener, pozwala zaoszczędzić do 37% kosztów i emisji.

 

Cztery kontenery złożone zajmuące przestrzeń jednego kontenera. Fot. Interporto di Trieste

 

Wydarzenie, w którym wzięło udział około 200 krajowych i międzynarodowych przedsiębiorców logistycznych, zostało przeprowadzone w ramach konferencji zorganizowanej w Trieście przez "The European Freight and Logistics Leaders' Forum".

 

Fot. Interporto di Trieste

 

W swoim przemówieniu prezes Zeno D'Agostino podkreślił mnogość ofert, które obracają się wokół systemu portowego w Trieście, zarówno w odniesieniu do usług morskich, jak i usług logistycznych, takich jak działania prowadzone przez Vega Italia.

 

Fot. Interporto di Trieste

 

I to właśnie Urząd będzie musiał wkrótce podjąć decyzję w sprawie szeregu wniosków o nowe koncesje państwowe, które wkrótce wygasną, w tym szatnie i przestrzenie zewnętrzne, które Vega Italia uważa za fundamentalne dla cyklu logistycznego.