Tragedia podczas odśnieżania torów

Tragedia podczas odśnieżania torów

03 grudnia 2023 | Autor: Nadkomisarz Andrzej Fijołek | Źródło: KWP w Lublinie
PODZIEL SIĘ

Dziś około godziny 10.00 w miejscowości Jaszczów gm. Milejów (województwo lubelskie), doszło do potracenia dwóch mężczyzn przez pociąg osobowy jadący w kierunku Zamościa. Prawdopodobnie obaj pracowali przy odśnieżaniu torów. Nie zauważyli ani też nie usłyszeli jadącego pociągu. Jeden z mężczyzn dostał się pod pociąg i zginął na miejscu, drugi poszkodowany w zdarzeniu, odrzucony od torów, został przewieziony do szpitala. 

 

Fot. KWP w Lublinie

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przy odśnieżaniu torów kolejowych pracowało trzech mężczyzn. Jeden z nich miał w ostatniej chwili zauważyć pociąg i odskoczyć. Pozostali dwaj zostali potrąceni. 64-leatek po potrąceniu dostał się pod pociąg i zginął na miejscu, drugi został odrzucony od torów i obecnie z obrażeniami ciała przebywa w szpitalu.. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że pracowali używając do odśnieżania tzw. dmuchawy. Niewykluczone, ze mieli słuchawki tłumiące dźwięk, a usuwany w ten sposób śnieg utrudniał widoczność.

Badanie alkomatem 40-letniego maszynisty wykazało, że był trzeźwy. Zarówno jemu jak i pasażerom, nic się nie stało. Pociągiem relacji Świdnik - Zamość jechało około 40 podróżnych. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku. Powołanie specjalnej komisji zapowiedział również zarządca infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

Fot. KWP w Lublinie