Rohlig SUUS Logistics rozszerza działalność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Rohlig SUUS Logistics rozszerza działalność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

08 grudnia 2023 | Źródło: Rohlig SUUS Logistics
PODZIEL SIĘ

Rohlig SUUS Logistics, wiodący operator logistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej, otworzył swój pierwszy magazyn na Słowacji. Nowa inwestycja, zlokalizowany w Bratysławie, to wielozadaniowe centrum logistyczne, które obejmuje zarówno magazyn, jak i terminal przeładunkowy. Ta podwójna funkcjonalność zwiększa efektywność obsługi towarów i ich dystrybucję na lokalnym rynku oraz w innych krajach w regionie CEE.

Fot. Rohlig SUUS Logistics

 

Nowy magazyn, to obiekt o powierzchni 2300 mkw., który może pomieścić do 1500 europalet na nowoczesnych regałach. Ponadto, w słowackim oddziale SUUS oferuje szereg usług dodanych (np. kompletację zamówień czy co-packing). W planach jest także rozwój usług celnych. Co więcej, lokalizacja magazynu ma kluczowe znaczenie dla usług transportowych świadczonych przez największego polskiego operatora. Obiekt znajduje się w pobliżu autostrady D1, która łączy Słowację, Czechy, Polskę, Węgry oraz Austrię. Oprócz usług magazynowych, SUUS kładzie duży nacisk na rozwój w regionie drobnicowego transportu drogowego, a także frachtu lotniczego i morskiego.

Wielu inwestorów postrzega Europę Środowo-Wschodnią jako jeden obszar biznesowy. W związku z tym, SUUS dynamicznie rozwija swoje usługi w regionie CEE – obecnie na Słowacji – ale chcemy kontynuować te działania także w naszych innych oddziałach. Budowa rozległej sieci połączeń i magazynów to jeden z elementów, który przybliża nas do strategicznego celu biznesowego, który zakłada, że Rohlig SUUS Logistics jest kluczowym graczem w obszarze usług logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Artur Malarski, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics odpowiedzialny za rozwój firmy regionie CEE.

Nowa inwestycja SUUSa to kolejny istotny krok w międzynarodowej ekspansji firmy.  W ubiegłym roku polski operator otworzył swój pierwszy zagraniczny magazyn w Czechach, zaś w tym roku uruchomił kolejny, co przyczyniło się do zwiększenia możliwości operacyjnych firmy. Co więcej, w czerwcu SUUS dokonał akwizycji czeskiej firmy Joppa Logistics, specjalizującej się w usługach magazynowych i drobnicowym transporcie drogowym. Oprócz Czech i Słowacji, Rohlig SUUS Logistics ma także oddziały na Węgrzech,  Rumunii, Słowenii, a także w Kazachstanie.

- Słowacka gospodarka opiera się na eksporcie towarów m.in. z sektorów motoryzacyjnego i elektrycznego, a firmy te do rozwoju,  potrzebują kompleksowych usług logistycznych. Właśnie dlatego otworzyliśmy nasz magazyn, aby dostarczyć niezbędne wsparcie klientom - wyjaśnia Michal Sisolak, Dyrektor Oddziału Rohlig SUUS Logistics na Słowacji - Połączenie magazynu logistycznego i terminala przeładunkowego znacznie przyspiesza procesy logistyczne, w tym obsługę przesyłek morskich, drogowych lub lotniczych oraz ich dalszą dystrybucję na terenie Słowacji czy krajów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej - dodaje.

 

O Rohlig SUUS Logistics

Rohlig SUUS Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Europie Środkowej. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i intermodalny, a także wdraża projekty logistyki kontraktowej. W 2022 r. spółka wygenerowała przychody w wysokości 2,291 mld zł. Firma zatrudnia obecnie około 2100 pracowników w ponad 30 oddziałach w 7 krajach i zarządza ponad 350 000 mkw. powierzchni magazynowej.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Kolej bliżej mieszkańców Małopolski Kolej bliżej mieszkańców Małopolski
Następny artykuł Pierwsze dwa nowe Impulsy wyjechały na tory województwa pomorskiego. Pierwsze dwa nowe Impulsy wyjechały na tory województwa pomorskiego.