ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2024

ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2024

06 stycznia 2024 | Źródło: Hutchison Ports Gdynia (GCT)
PODZIEL SIĘ

W zeszłym roku w niedzielę 25 czerwca 2023 firmy Hutchison Ports Gdynia (GCT) oraz Ocean Network Express (ONE) już po raz trzeci zorganizowały na terenie terminalu GCT zawody biegowe na  dystansach 1 mili morskiej oraz 5 km. To prawdopodobnie jedyny na świecie bieg po terminalu kontenerowym. Organizatorzy zapowiadają już kulejną edycję biegu w 2024 roku.

 

ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2024
Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

Ubiegłoroczny bieg okazał się być rekordowym pod względem frekwencji. Oprócz prawie tysiąca dorosłych uczestników udało się także zorganizować biegi dla dzieci, które zgromadziły 300 małych amatorów biegania.

Wydarzenie główne zorganizowane zostało z pomocą sponsorów z branży transportowo - morskiej: Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Morska Agencja Gdynia, Speedway Freight Services, Loconi Intermodal, ECU Worldwide, Uni-logistics oraz e-containers. Dodatkowo bieg dzieci wsparty został przez Nautiqus Food Logistics oraz IT Logistics.

Cały dochód z wydarzenia, pozyskany ze sprzedaży pakietów startowych, wpłat sponsorów, zbiórki prowadzonej podczas zawodów oraz prowadzonych przez stronę wydarzenia licytacji, przeznaczony został na cele charytatywne. Tutaj także padł rekord.

W 2021 roku przekazano 32 736, - zł dla Hospicjum Bursztynowa Przystań. W 2022 roku przekazano 38 796, - zł dla Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, które przyjęło osierocone dzieci z Ukrainy. Podczas trzeciej edycji udało się łącznie zebrać aż 75 151,- zł.

 

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

Środki te zostały przeznaczone na dwa cele. Wsparto działalność Stowarzyszenia Cool-awi, m in. poprzez zakup elektrycznego modułu wspierania napędu wózków inwalidzkich. Stowarzyszenie prowadzi m. in. bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego oraz wózków. Drugim celem było wyposażenie salek rehabilitacyjnych do treningu integracji sensorycznej u dzieci, znajdujących się w trzech gdyńskich szkołach podstawowych. W nowy sprzęt do treningu integracji sensorycznej wyposażone zostały sale znajdujące się w SP 44 przy ul. Sucharskiego 10, SP 51 przy ul. Słowackiego 53 oraz SP 39 przy ul. Unruga 88 w Gdyni.

 

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

Udział dzieci w ONE Terminal RUN KIDS był bezpłatny, ale nie był darmowy. Mali uczestnicy proszeni byli o przygotowanie pracy plastycznej o tematyce morskiej lub przyniesienie garści plastikowych nakrętek. Te małe garście zaowocowały łączną masą ponad 50 kg nakrętek!

W 2024 roku wydarzenie odbędzie się ponownie, tym razem w dniu 23 czerwca. Zapowiedź IV edycji znajduje się na portalu: ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2024

Wstępna trasa biegu na 5 km pokazana jest na załączonej grafice.

Zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na portalu Facebook pod nazwą: „ONE Terminal RUN Gdynia Hutchison Ports”, gdzie publikowane są wszelkie informacje o wydarzeniu.

Organizatozry zapraszają: "Bądźcie z nami, biegajcie, przybywajcie i wspierajcie!"

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

O Hutchison Ports

Hutchison Ports jest oddziałem CK Hutchison Holdings Limited (CK Hutchison), zajmującym się portami i usługami pokrewnymi. Hutchison Ports jest wiodącym na świecie inwestorem, deweloperem i operatorem portowym działającym w 53 portach na terenie 24 krajów Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki, Europy, obu Ameryk oraz Australii i Oceanii. Na przestrzeni lat Grupa Hutchison Ports rozszerzyła swoją działalność na inne obszary związane z logistyką i transportem, w tym terminale statków wycieczkowych, centra dystrybucyjne, usługi kolejowe i stocznie remontowe. W 2022 roku terminale należące do Hutchison Ports przeładowały łącznie ponad 84 mln TEU.

O ONE

Ocean Network Express Ltd, to japoński armator, który powstał w 2017 roku z połączenia trzech japońskich armatorów NYK, Mitsui Ocean Lines oraz K-Line. W wyniku połączenia ONE został 6 co do wielkości armatorem na świecie z flotą 1.755.000 TEU. W Polsce Ocean Network Express posiada dwa biura: w Gdyni biuro przedstawiciela armatora oraz w Gdańsku zaplecze operacyjne dla całej Europy.