Forum Transportu Intermodalnego FRACHT wraca do Trójmiasta. Rejestracja uczestników rozpoczęta.

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT wraca do Trójmiasta. Rejestracja uczestników rozpoczęta.

07 lutego 2024 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Organizatorzy XII edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT: Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa Północ - Wschód ENEIA i Polsko - Ukraińska Izba Gospodarcza wraz ze współorganizatorami: Izbą Przemysłowo - Handlową Polska - Azja i Stowarzyszeniem Producentów i Konsumentów Roślin Strączkowych Ukrainy zapraszają do współtworzenia i udziału w XII edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2024. Wydarzenie powraca do Trójmiasta i będzie miało miejsce w dniach 20-21 marca br. w sopockim hotelu Radisson Blue. Niewątpliwą atrakcją będzie wizyta studyjna na terminalu kontenerowym GCT Hutchison Port Gdynia, gdzie uczestnicy konferencji dojadą na pokładzie autobusu szynowego Województwa Pomorskiego.

Grafika: Łukasz Piechota

 

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to od 12 lat największe i najważniejsze wydarzenie branży TSL w Polsce. To wyjątkowa platforma spotkań najpoważniejszych „graczy” na rynku przewozów towarowych, zwłaszcza w obszarze przewozów intermodalnych oraz okazja do nawiązania nowych kontaktów i relacji gospodarczych. Staje się to niezwykle ważne, zwłaszcza w dzisiejszej rzeczywistości, kiedy wnioski ze stanu obecnego i postulaty w sprawie przyszłości przedsiębiorcy będą mogli  skierować do nowych władz, zwłaszcza jej przedstawicieli, którzy  przejęli odpowiedzialność za działanie sektora transportu.

Przed polską i europejską gospodarką kolejne wymagające w tych trudnych czasach wyzwania. Eksperci z Polski i z zagranicy, przedstawiciele nowo wybranego parlamentu i rządu oraz władz samorządowych będą musieli zmierzyć się z aktualnymi problemami i postulatami przedsiębiorców oczekujących realizacji niezbędnych inwestycji infrastrukturalnych i wprowadzenia rozwiązań formalno-prawnych, ekonomicznych i podatkowych, które przyczynią się do wzrostu wolumenu przewozów.

Tym razem obrady Forum będą toczyły się w Sopocie, nieopodal morskich portów w Gdańsku i Gdyni, których dostępność i potencjał stają się niezwykle istotne z punktu widzenia możliwości wzrostu wolumenu przewozów. Tam też koncentrują się obecnie interesy biznesowe nie tylko polskich eksporterów i importerów.

Jednym z kluczowym elementów programu tegorocznego Frachtu będzie wizyta studyjna w Porcie Gdynia,  w ramach której uczestnicy konferencji przejadą autobusem szynowym Województwa Pomorskiego ze stacji kolejowej w Sopocie do portu w Gdyni i wjadą bezpośrednio na terminal GCT Hutchison Port Gdynia. Program studyjny wydarzenia obejmuje prezentację zmodernizowanej infrastruktury kolejowej portu i zapoznanie z funkcjonowaniem morskiego terminala kontenerowego.

Nie zabraknie tradycyjnej uroczystej Gali, w czasie której wręczone zostaną Statuetki XII Forum Transportu Intermodalnego FRACHT. Wydarzenie zakończy podsumowujący spotkanie wieczorny cocktail biznesowy w dniu 21 marca br.

Nad opracowaniem programu Forum czuwa Rada Programowa pod przewodnictwem byłego Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na portalu internetowym wydarzenia, pod adresem: https://forumfracht.eu/

Tam też można zapoznać się z ofertą marketingową dla  potencjalnych partnerów Forum.  Zapraszamy do rejestracji  uczestników