LTE Logistics & transport stawia na ekologie

LTE Logistics & transport stawia na ekologie

07 lutego 2024 | Źródło: LTE Logistics
PODZIEL SIĘ

Od początku 2022 r. LTE tworzy widoczny znak osiągnięcia celów klimatycznych na 2040 r., w tym roku z trzecią lokomotywą z serii "ONE Train".

 

Fot. LTE Group

LTE logistics & transport od lat stawia na innowacyjność i ostrożne korzystanie z zasobów, wcześnie zdając sobie sprawę, że niezawodność i szybkość jako elementy składowe sukcesu wymagają innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska narzędzi - w tym przypadku w postaci nowoczesnych lokomotyw wielosystemowych, które są zarówno wydajne czasowo, jak i znacznie redukują zanieczyszczenia.

Wdrożenie ekologicznych zalet transportu kolejowego w porównaniu z transportem drogowym jest utrudnione przez, mówiąc w przenośni, kamienie kładzione na szynach w postaci sztywnych, często rocznych systemów taryfowych dla tras lub energii, a nawet ulg podatkowych dla oleju napędowego. Dwa lata temu LTE logistics & transport wzięło to pod uwagę i przewożąc towary swoich klientów, przesłanie o korzyściach ekologicznych (w postaci serii lokomotyw, która wkrótce będzie w trzech częściach) jest promowane jednocześnie w całej Europie - na pierwszej i ostatniej mili, w świadomości ludzi.

Te "ONE TRAINs" jasno pokazują, że pociągi wyraźnie wyprzedzają czysty transport drogowy. "40 Trucks" (porównanie wielkości przewozów towarowych) zostało wprowadzone na tory w 2022 r., a rok później "100 Trucks", w którym porównano emisje CO2 ciężarówek/samochodów z emisjami kolejowego ruchu towarowego i pasażerskiego.

Projekt "7 Trucks" (który zostanie ukończony w ciągu najbliższych kilku dni) promuje wyższą efektywność energetyczną kolejowego transportu towarowego. Jeśli - tak jak w Austrii - można wykorzystać ekologiczną energię trakcyjną, wpływ na środowisko jest odpowiednio jeszcze większy.