Informacja Zarządu PKP CARGO S.A.

Informacja Zarządu PKP CARGO S.A.

07 lutego 2024 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

W dniu 2 lutego 2024 r. Zarząd PKP CARGO S.A. („Zarząd”) podjął uchwałę o wdrożeniu od dnia 1 stycznia 2024 r. podwyżek wynagrodzeń w PKP CARGO S.A. Uchwała jest konsekwencją porozumienia, o którym Zarząd informował rynek w raporcie bieżącym nr 34/2023 w dniu 1 grudnia 2023 r. 

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Zarząd przedstawił Stronie Społecznej propozycję wypłaty pracownikom dodatkowej gratyfikacji w wysokości 750 zł. Warunkiem wypłaty dodatkowej gratyfikacji jest zakończenie sporu zbiorowego i podpisanie porozumienia przez Stronę Społeczną. Zarząd nie uzyskał zgody związków zawodowych pozostających w sporze zbiorowym na tę propozycję. Zarząd zapewnia o woli kontynuowania dialogu społecznego, którego finałem będzie osiągnięcie porozumienia przez obie Strony i apeluje do Strony Związkowej, pozostającej w sporze zbiorowym, o zawarcie porozumienia, o co wielokrotnie apelował w obecności Pani Mediator.

Zarząd informuje, że trzy organizacje związkowe reprezentujące ponad 50% pracowników nie pozostają w sporze z Zarządem Spółki i nie przystępują do planowanego strajku ostrzegawczego. Z tego też powodu Zarząd nie będzie komentował decyzji części organizacji związkowych w sprawie przeprowadzenia strajku ostrzegawczego w dn. 7 lutego 2024 r..

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nowa lokomotywa we flocie Bahnoperator Nowa lokomotywa we flocie Bahnoperator
Następny artykuł Rail Baltica: kolejny wiadukt nad torami w gminie Szepietowo zwiększa bezpieczeństwo Rail Baltica: kolejny wiadukt nad torami w gminie Szepietowo zwiększa bezpieczeństwo