Alstom rozszerza możliwości serwisowe lokomotyw manewrowych poprzez przejęcie Reuschling GmbH & Co.

Alstom rozszerza możliwości serwisowe lokomotyw manewrowych poprzez przejęcie Reuschling GmbH & Co.

11 lutego 2024 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom rozszerza swoje portfolio usług poprzez przejęcie Reuschling GmbH & Co. KG z siedzibą w Hattingen w Nadrenii Północnej-Westfalii. Reuschling specjalizuje się w konserwacji i naprawach powypadkowych lokomotyw manewrowych i ma doświadczenie w modernizacji pojazdów. Zatrudniając około 120 pracowników, firma posiada rozległą wiedzę specjalistyczną w dziedzinie inżynierii i innowacyjnych rozwiązań dla czystego ruchu manewrowego, w tym alternatywnych rozwiązań napędowych i automatyki cyfrowej.

 

Fot. Alstom
François Muller, Head of Service Business dla regionu DACH w Alstom, podkreśla znaczenie tego przejęcia dla firmy:

"Połączenie rozległej wiedzy specjalistycznej, innowacji i optymalnego połączenia z korytarzami transeuropejskimi było kluczowym argumentem przemawiającym za tym przejęciem"

Dzięki integracji Reuschling z firmą, Alstom wzmacnia swoją obecność i doświadczenie na rynku lokomotyw manewrowych. Do tej pory działalność Alstom w Niemczech koncentrowała się na zakładach w Stendal w Saksonii-Anhalt i Waibstadt w Badenii-Wirtembergii.

Przejęcie Reuschling GmbH & Co. KG przez Alstom zostało zakończone 01 lutego 2024 roku. Firma działa obecnie pod nazwą Alstom Reuschling Service GmbH & Co. KG jako spółka zależna Alstom Lokomotiven Service GmbH.