CargoBeamer rozszerza sieć transportową do Włoch - połączenia przez Domodossola do Bari

CargoBeamer rozszerza sieć transportową do Włoch - połączenia przez Domodossola do Bari

12 lutego 2024 | Źródło: https://bahnblogstelle.net / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dostawca usług logistycznych CargoBeamer uruchamia nową usługę we Włoszech: od połowy lutego firma, która umożliwia transport kolejowy naczep bez dźwigu, połączy swój terminal w Domodossola z centrum logistycznym Bari w południowych Włoszech.

 

Fot. Cargobeamer
Nowa usługa będzie oferowana zarówno jako połączenie Kaldenkirchen - Domodossola - Bari, jak i indywidualnie między Domodossolą a Bari, jak ogłosiła firma z siedzibą w Lipsku. Dzięki temu możliwy będzie transport naczep z dźwigiem i bez dźwigu, kontenerów, nadwozi wymiennych, silosów i naczep chłodniczych, a także odpadów. CargoBeamer rozszerza również swoje połączenie Kaldenkirchen - Domodossola z 17 do 20 cotygodniowych kursów w obie strony.

Nowe połączenie między Bari i Domodossolą będzie początkowo obsługiwane z trzema podróżami w obie strony tygodniowo. Usługa zostanie uruchomiona od 17 lutego z Kaldenkirchen w Nadrenii Północnej-Westfalii, od 19 lutego z Domodossoli w północnych Włoszech i od 20 lutego z Bari. Włoska firma transportu kolejowego Sangritana została pozyskana jako partner trakcyjny, ogłosił CargoBeamer.