LKW WALTER i EGP wprowadzają na rynek spersonalizowany produkt kolejowy

LKW WALTER i EGP wprowadzają na rynek spersonalizowany produkt kolejowy

16 kwietnia 2024 | Źródło: Zukunftbahn / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Eisenbahngesellschaft Potsdam mbH (EGP) opracowała nowy produkt kolejowy we współpracy z LKW WALTER, jedną z wiodących europejskich organizacji transportowych. Partnerstwo między obiema firmami ma na celu rozszerzenie opcji transportu intermodalnego na Skandynawię i zrobienie kolejnego kroku w kierunku rewolucji transportowej.

 

LKW WALTER i EGP wprowadzają na rynek spersonalizowany produkt kolejowy
Fot. Lkw Walter

 

Od 10 kwietnia 2024 r. nowy system pociągów kursuje trzy razy w tygodniu między Wanne-Eickel a Lubeką-Skandinavienkai w obie strony. Trasa obejmuje stacje przeładunkowe w terminalach CTH (Container Terminal Herne) i BRG (Baltic Rail Gate Lübeck) i oferuje miejsce dla 40 naczep na 20 wagonach towarowych w każdym kierunku.

Nacisk na jakość operacyjną i koncentrację na kliencie  Christian Becken, dyrektor zarządzający i autoryzowany sygnatariusz EGP, podkreśla znaczenie nowego produktu kolejowego dla firmy. "Ten produkt kolejowy jest wynikiem naszej wieloletniej pracy projektowej i podkreśla naszą zdolność do oferowania rozwiązań transportowych zorientowanych na klienta oraz potwierdza jakość operacyjną naszej firmy. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z LKW WALTER i nadchodzące wyzwania".

Jedną z innowacji w nowym systemie pociągów jest zastosowanie lokomotywy Vectron z dwoma trybami pracy, która jest ekonomiczna zarówno w trybie elektrycznym jak i w trybie spalinowym podczas operacji manewrowych.

Dzięki zdolności transportowej wynoszącej ok. 11 500 naczep rocznie, EGP spełni wymagania transportowe LKW WALTER i przyczyni się do przeniesienia przewozów towarowych na kolej.

Michael Rupp, dyrektor ds. transportu w LKW WALTER, podkreśla znaczenie nowej trasy dla przyszłego rozwoju zrównoważonego transportu. "Ta nowa trasa jest ważnym krokiem w rozbudowie naszej połączonej sieci transportowej w kierunku Skandynawii. W 2024 roku LKW WALTER będzie obchodzić 100-lecie istnienia. Jest to dla nas nie tylko okazja do spojrzenia wstecz, ale także do zintensyfikowania naszych działań na rzecz transportu niskoemisyjnego. W ścisłej współpracy z naszymi partnerami i klientami będziemy kształtować przyszłość wydajnego i zrównoważonego transportu".