Russell Group nabywa terminal kolejowy w Coatbridge

Russell Group nabywa terminal kolejowy w Coatbridge

18 kwietnia 2024 | Źródło: Russell Group / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Russell Group nabyła terminal kolejowy Coatbridge Rail Terminal od Freightliner, który znajduje się w sąsiedztwie istniejących zakładów Russell Group w Coatbridge w Szkocji.

 

Russell Group nabywa terminal kolejowy w Coatbridge
Fot. Russell Group

 

Przejęcie doprowadziło do powstania nowego podmiotu handlowego, Russell RailRoad Limited, koncentrującego się na rozwiązaniach w zakresie transportu kolejowego.

CEO Russell Group, Alan Poulton, powiedział: "Nabycie zakładu Freightliner w Coatbridge odblokowuje wiele nowych możliwości łańcucha dostaw dla przyszłości naszej firmy. "Ta zwiększona wydajność idzie w parze z odpowiedzialnością za środowisko, umożliwiając nam znaczne zmniejszenie emisji i wspieranie celów zrównoważonego rozwoju zarówno firmy, jak i naszych klientów, poprzez przeniesienie transportu z dróg na kolej".

Oczekuje się, że ekspansja stworzy nowe możliwości zatrudnienia dla pracowników w miarę rozwoju firmy i dywersyfikacji jej oferty.

Klienci prawdopodobnie skorzystają z lepszej komunikacji, krótszych czasów dostaw i zintegrowanych multimodalnych rozwiązań transportowych łączących kolej z innymi gałęziami transportu.

Brytyjska firma logistyczna twierdzi, że kluczowym czynnikiem stojącym za przejęciem jest cel Russell Group, jakim jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie zerowej emisji netto do 2040 roku.

Przeniesienie większej ilości ładunków na kolej znacznie zmniejszy emisje w porównaniu z transportem drogowym.

Russell RailRoad Limited zamierza wykorzystać swoją strategiczną lokalizację w środkowej Szkocji do świadczenia konkurencyjnych usług transportu kolejowego.

Założyciel i prezes Russell Group, John G Russell, powiedział: "Z wielką dumą ogłaszamy udane przejęcie Coatbridge Freightliner Terminal. To przełomowe posunięcie umacnia nasze 45-letnie dziedzictwo w kolejowym transporcie towarowym, płynnie dostosowując się do naszego zaangażowania w rozwój przyjaznych dla środowiska i dalekosiężnych rozwiązań dla naszych cenionych klientów. Serdecznie witamy naszych nowych kolegów, którzy wyruszą w podróż pełną wspólnych innowacji, rozwoju i wspólnego sukcesu".