Łącznie 848 maszynistów przystępuje do egzaminów wstępnych, aby dołączyć do personelu Renfe.

Łącznie 848 maszynistów przystępuje do egzaminów wstępnych, aby dołączyć do personelu Renfe.

29 kwietnia 2024 | Źródło: RENFE / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Łącznie 848 maszynistów przystąpiło w sobotę do egzaminów wstępnych do Renfe w związku z Publiczną Ofertą Zatrudnienia (OPE) na rok 2024, która pozwoli 600 nowym maszynistom dołączyć do firmy.

 

Łącznie 848 maszynistów przystępuje do egzaminów wstępnych, aby dołączyć do personelu Renfe.
Fot. Renfe

 

Z całkowitej liczby stanowisk, 595 jest przeznaczonych dla służb ruchu krajowego, a pozostałe pięć dotyczy ruchu transgranicznego z Francją i znajduje się w Barcelonie. Trzynastu z 895 kandydatów ubiega się o te ostatnie stanowiska. Egzamin dla wszystkich z nich, który odbywa się w klasie, składa się z testu teoretyczno-zawodowego i testu psychotechnicznego.

Egzaminy odbywały się jednocześnie na Wydziale Ekonomii i Studiów Biznesowych Uniwersytetu Complutense w Madrycie, zlokalizowanym w kampusie Somosaguas; na Wydziale Prawa Uniwersytetu Autonomicznego w Barcelonie; na Wydziale Prawa Uniwersytetu w León oraz w Wyższej Szkole Technicznej Inżynierii Budowlanej w Sewilli.

Do testów zgłosiło się łącznie 895 osób, a 848 przystąpiło do testów. W testach przeprowadzonych w Madrycie wzięło udział 380 kandydatów z 403 zaproszonych; w Barcelonie, 145 zostało wezwanych, a 136 przystąpiło do testów; w León, 236 zostało wezwanych, a 226 przystąpiło do testów; a w Sewilli, 111 kandydatów zostało wezwanych, a 106 przystąpiło do testów.

Aby objąć te stanowiska, kandydaci muszą posiadać ważne prawo jazdy kategorii B dla pojazdów szynowych lub posiadać prawo jazdy i dyplom potwierdzający minimalną wiedzę ogólną wymaganą dla świadectw kategorii B, a także ważne świadectwo zdolności psychofizycznych.

Wszystkie stanowiska objęte OPE będą miały za punkt odniesienia warunki pracy i wynagrodzenia określone w Układzie Zbiorowym Grupy Renfe.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Siemens Mobility dostarcza 21 dodatkowych pociągów Cityjet dla ÖBB Siemens Mobility dostarcza 21 dodatkowych pociągów Cityjet dla ÖBB
Następny artykuł Kolej w Słupsku zmienia się dla podróżnych Kolej w Słupsku zmienia się dla podróżnych