Pomorze Zachodnie odnawia tabor. Kolejne pociągi na sprzedaż

Pomorze Zachodnie odnawia tabor. Kolejne pociągi na sprzedaż

29 kwietnia 2024 | Źródło: Pomorze Zachodnie
PODZIEL SIĘ

Pomorze Zachodnie kupuje nowe pociągi i po raz kolejny sprzedaje używany tabor. To zmodernizowane składy oznaczone jako EN57AL.

 

Pomorze Zachodnie odnawia tabor.  Kolejne pociągi na sprzedaż
Fot. Pomorze Zachodnie

 

Województwo wycofuje unowocześnione EN57, ponieważ posiada dla nich zastępstwo w postaci nowych Impulsów II.

- Konsekwentnie odnawiamy naszą flotę, mamy najnowocześniejszy tabor w kraju. Realizowana jest obecnie umowa na zakup kolejnych 8 elektrycznych czteroczłonowych zespołów trakcyjnych z rodziny IMPULS II firmy NEWAG S.A. – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Fot. Pomorze Zachodnie 

 

Przedmiotem aukcji, która właśnie pojawiła się na stronie internetowej województwa, jest 6 sztuk używanych trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57AL o numerach: 1530,1528, 1296, 1574, 1519, 1522. Każdy jest warty 6,3 mln zł netto, łączna oczekiwana kwota to 37,8 mln zł netto. W 2022 roku pojazdy przeszły naprawę poziomu P4. Dodatkowo podczas przeglądu P4 dwa z nich (o numerach 1530 i 1522) zostały przystosowane do przewozu minimum 30 sztuk rowerów.

Wszystkie wystawione na sprzedaż jednostki są wyposażone dość bogato – mają wifi, klimatyzację, wygodne siedzenia, drzwi w przedsionkach, monitoring i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Ofertę na zakup sześciu jednostek należy składać nie później niż do 15 maja 2024 r. Sprzedającemu przysługuje prawo zamknięcia postępowania bez wybrania którejkolwiek z ofert, bez podania przyczyn.

Zachodniopomorska flota liczy dziś 71 kolejowych pojazdów pasażerskich.