Piłkarska gorączka na torach DB

Piłkarska gorączka na torach DB

30 kwietnia 2024 | Źródło: DB / zukunftbahn / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Deutsche Bahn wykonało spektakularny krok w kierunku podsycania piłkarskiej gorączki: Po raz pierwszy cały pociąg ICE został przeprojektowany wewnątrz i na zewnątrz, aby zabrać fanów w wyjątkową podróż po świecie piłki nożnej. Pociąg ICE "Fan Capital Hamburg", nazwany na cześć najbardziej zwariowanego na punkcie piłki nożnej miasta w Niemczech, został dziś odsłonięty na dworcu głównym we Frankfurcie.

 

Piłkarska gorączka na torach DB
Fot. DB

 

7-wagonowy ICE 4 to nie tylko zwykły pociąg, ale także strefa kibica. Motywy piłkarskie z 24 krajów uczestniczących w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej UEFA zdobią ściany pociągu, a nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak dekoracje stołów, emanują piłkarską atmosferą. Ta inicjatywa DB ma na celu nie tylko zwiększenie oczekiwania na wielkie święto piłki nożnej, ale także przeniesienie stadionowej atmosfery do pociągu.

 

Fot. Zukunftbahn 

 

W ceremonii nadania nazwy we Frankfurcie wzięli udział wybitni goście, w tym dr Michael Peterson, członek zarządu DB ds. dalekobieżnego transportu pasażerskiego, Andreas Schaer, dyrektor zarządzający EURO 2024 GmbH oraz Michael Otremba, dyrektor zarządzający Hamburg Tourismus. Maskotka UEFA EURO 2024™, Albärt,  była również obecna, aby oficjalnie ochrzcić pociąg nazwą "Stolica Kibiców Hamburg". Nazwa została wybrana w wyniku głosowania na kanałach DB Instagram, w którym zwyciężyło miasto Hamburg.

 

Fot. Zukunftbahn 

 

Inicjatywa została dobrze przyjęta przez wszystkie strony. Dr Michael Peterson podkreślił znaczenie przyjaznych dla klimatu podróży na ważne wydarzenia, takie jak UEFA EURO 2024™, i zwrócił uwagę na gotowość DB do rozmieszczenia największej i najnowocześniejszej floty ICE wszechczasów z ponad 400 pociągami.