Alstom podpisuje kontrakt na system lekkiej kolei między Hajfą a Nazaretem w północnym Izraelu

Alstom podpisuje kontrakt na system lekkiej kolei między Hajfą a Nazaretem w północnym Izraelu

20 maja 2024 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom, członek konsorcjum HN - Light Rail Line Ltd. i jego partnerzy Electra Ltd. i Minrav Ltd., podpisali kontrakt, przyznany w lutym 2024 r., na zaprojektowanie, sfinansowanie, budowę, eksploatację i utrzymanie systemu lekkiej kolei między Hajfą a Nazaretem, wydany przez firmę Trans Israel. Projekt NofiT jest wyceniany na 1 mld euro, a udział Alstom jest wyceniany na ponad 700 mln euro, w tym kontrakt na utrzymanie o wartości około 140 mln euro. 

 

Alstom podpisuje kontrakt na system lekkiej kolei między Hajfą a Nazaretem w północnym Izraelu
Fot. Alstom

 

"Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Trans Israel w tym projekcie, którego tramwaj połączy miasta i mieszkańców północnego Izraela" - powiedział Eran Cohen, dyrektor zarządzający Alstom Israel.

Eran dodaje: "Jesteśmy zobowiązani do dalszego dokładania wszelkich starań w tworzeniu wydajnego, szybkiego i innowacyjnego systemu transportu z korzyścią dla całej obywateli Izraela. Ten ważny projekt jest kolejnym krokiem w ewolucji transportu publicznego w Izraelu i prawdziwym motorem wzrostu dla całego regionu północnego. Alstom i jego partnerzy Electra Ltd. i Minrav Ltd. są przekonani, że projekt ten przyczyni się do rozwoju ekosystemu kolejowego w kraju i wesprze tworzenie setek miejsc pracy".

Projekt ten jest przełomowy dla promocji transportu publicznego w północnym Izraelu. Linia, rozciągająca się od Hajfy do Nazaretu na długości 41 km z 20 stacjami, będzie wyposażona w najnowocześniejsze tramwaje i oczekuje się, że będzie przewozić 120 000 pasażerów dziennie przez około 21 lat eksploatacji i konserwacji.

Odpowiedzialność Alstom obejmuje projektowanie, inżynierię, dostawę, integrację, testowanie i uruchomienie systemu lekkiej kolei, w tym torów, elektryfikację, energooszczędne zasilanie, sygnalizację, system komunikacji, wyposażenie zajezdni oraz dostawę i utrzymanie 54 tramwajów Citadis. Electra i Minrav będą zarządzać projektowaniem i budową obiektów budowlanych. Eksploatacją i utrzymaniem zajmie się spółka joint venture złożona z Electra Afikim, Minrav i Alstom. 

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu i ponad 8 000 zamówionych lub z powodzeniem eksploatowanych pojazdów w 140 miastach na całym świecie, Alstom jest światowym liderem w dziedzinie tramwajów i lekkich kolei. Alstom jest również liderem w branży dzięki sprawdzonym rozwiązaniom, które sprawiają, że transport miejski jest jeszcze bezpieczniejszy, zapewniając technologie wykrywania przeszkód, monitorowania nadmiernej prędkości, zapobiegania kolizjom i automatycznego hamowania, a także płynnej integracji w środowisku miejskim, oferując najszerszą gamę rozwiązań do pracy bez sieci trakcyjnej.

Alstom jest liderem na rynku usług kolejowych, wspierając klientów w całym cyklu życia aktywów dzięki najszerszemu portfolio rozwiązań usługowych. Rozwiązania Alstom w zakresie obsługi pociągów i utrzymania systemów obejmują pełne spektrum potrzeb klientów, w tym obsługę wszystkich rodzajów flot, utrzymanie pociągów, systemów kolejowych i infrastruktury, a także rozwiązania "pod klucz" i partnerstwa prywatno-publicznego (PPP). Klienci korzystają z obniżonych kosztów operacyjnych i zwiększonej wydajności operacyjnej dzięki technologiom i najlepszym praktykom opartym na ponad 40-letnim doświadczeniu w obsłudze i utrzymaniu pociągów i systemów.