Targi BreakBulk Europe 2024 w centrum wystawienniczym Ahoy Rotterdam rozpoczęte

Targi BreakBulk Europe 2024 w centrum wystawienniczym Ahoy Rotterdam rozpoczęte

22 maja 2024 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Największe na świecie wydarzenie poświęcone ładunkom projektowym i ładunkom typu breakbulk - Breakbulk Europe 2024 rozpoczęte.Tym razem zgromadzi pod jednym dachem rekordową, prawdziwie międzynarodową publiczność reprezentującą ponad 120 krajów. Od czołowych producentów przemysłowych i właścicieli projektów po wszystkie rodzaje przewoźników i powiązanych dostawców usług. W centrum wystawienniczym Ahoy Roterdam reprezentowanych jest też wiele znaczących polskich firm, a wśród odwiedzających targi jest więcej niż w ubiegłych latach polskich przedsiębiorców. Kurier Kolejowy dzięki współpracy ze spółką spedycyjną Polilish Forwarding Company (PFC) po raz drugi ma możliwości relacjonowania wydarzeń i spotkań podczas rotterdamskich targów.

Targi BreakBulk Europe 2024 w centrum wystawienniczym Ahoy Rotterdam rozpoczęte
Fot. Kurier Kolejowy

 

Międzynarodowe targi Breakbulk Europe to idealne miejsce dla tych przedsiębiorców, którzy pragną podjąć współpracę z innymi usługodawcami „po fachu”. Łatwość nawiązywania kontaktów podczas targów, możliwość wymiany zdań i doświadczeń wpływa pozytywnie na zacieśnianie współpracy między firmami o różnych specjalizacjach w branży oraz na pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych. Pomysły na nowatorskie rozwiązania jakie zostaną przedstawione, a następnie wprowadzone w życie, w pozytywny sposób wpłyną na rozwój całego branży.

Targi Breakbulk Europe stały się globalnym spotkaniem branży z ponad 120 reprezentowanymi krajami. Wśród wystawców i sponsorów znajdują się właściciele ładunków, przewoźnicy oceaniczni, spedytorzy, porty/terminale, firmy zajmujące się transportem ciężkim, firmy sprzętowe i inne podmioty zaangażowane w tę specjalistyczną branżę. Równoległe konferencje odbywają się na dwóch scenach: Main Stage i Innovation Stage, uzupełnione o zupełnie nową strefę Discovery Zone w hali 1. Program jest prowadzony przez Radę Doradczą Breakbulk Europe, wyjątkową grupę liderów z całego łańcucha dostaw.

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

położony obok największego portu w Europie, dziedzictwo morskie Rotterdamu oraz tętniąca życiem scena kulturalna i społeczna sprawiają, że jest to idealna lokalizacja dla tego globalnego wydarzenia cargo!

Podczas targów osoby, które są z związane z branżą od przynajmniej 20 lat, dzielą się swoim doświadczeniem i udzielają wskazówek tym, którzy dopiero nabywają doświadczenie.

Branża transportu morskiego jest zdominowana przez mężczyzn, dlatego Breakbulk Europe 2023 stworzył segment, w celu zintegrowania obu części społeczności. W tej edycji targów kolejny raz zorganizowano wydarzenie „Women in Breakbulk Breakfast”, gdzie działające w branży kobiety miały szanse („Women in Breakbulk Breakfast” miało miejsce dzisiaj, 21.05.2024 r. jeszcze przed rozpoczęciem targów) podzielenia się swoim doświadczeniem, opiniami i refleksjami na temat sektora i transportu międzynarodowego.

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Z kolei program Breakbulk Futures akcentuje prawdziwe innowacje na targach, prezentując firmy rozpoczynające działalność i grupy i wskazując oryginalne rozwiązania zatosowane w celu rozwiązania niektórych z największych wyzwań w branży. Podkreślić należy także innowacyjność rozwiązań wprowadzonych przez samych organizatorów. Testowana w roku ubiegłym a znacznie rozbudowana w tym roku plikacja BreakBulk Europe jest znakomitym narzędziem upraszczającym nie tylko rejestrację, samodzielny druk identyfikatorów po przbyciu na miejsce tragów, ale profesjonalne zaplanowanie programu swojego udziału w wydarzeniach targowych a także zapraszanie i umówianie spotkań z z obecnymi i potencjalnymi partnerami. Brak kolejek osób oczekujących na rozwiązanie przez biuro organizacyjne jakichkolwiek problemów świadczy nie tylko o znakomitej organizacji ale także perfekcji zastosowanych narzędzi informatycznych. Warto naśladować i inwestować w takie rozwiązania.

Breakbulk Europe to największe tego typu targi w Europie, dlatego bardzo chcieliśmy aby nie zabrakło w Rotterdamie przedstawiciela redakcji portalu Kurier Kolejowy. Stało sięn to możliwe dzięki społce Polish Forwarding Company, która po kilkukrotnych wizytach na targach, w zeszłym roku po raz pierwszy zdecydowała się zainewstować we własne stoisko targowe. W wywiadzie udzielonym nam w roku ubiegłym przed rozpoczęciem targów tworzący zarząd spółki Jarosław Maćko i Bartosz Samulak zapowiadali, że osiągnięcie sukcesu w roku 2023 wpłynie na atrakcyjność obecności spółki w przestrzeni targowej w 2024 roku. Słowa dotrzymali, stoisko firmowe PFC prezentuje się niezwykle okazale co mogą czytelnicy samodzielnie ocenić po obejrzeniu załączonego zdjęcia.

 

Ekipa spółki Polish Forwarding Company (PFC) na swoim stoisku tuż przed otwarciem targów w Rotterdamie.
Fot. Kurier Kolejowy

 

Kurier Kolejowy poprosił Prezesa Zarządu PFC - Jarosława Maćko o zdefiniowanie celów i oczekiwań jakie chcieliby zrealizować w Rotterdamie w tym roku.

 

 

Pierwszy dzień BreakBulk Europe 2024 jest wyjątkowo specyficzny. Rozpoczyna się o godzinie 17.00 a kończy o 20.00. i jest zdominowany przes samych wystawców, którzy w tym czasie mogą rozmawiać z partnerami, którzy także prezentują się na targach.

W kolejnych dniach targowych w portalu zaprezentujemy stoiska innych polskich wystawców i zapytamy o ich oczekiwania i rezultaty podjętych rozmów biznesowych.