Kombiverkehr i MBOX Terminals współpracują nad nowym połączeniem między Serbią a Austrią

Kombiverkehr i MBOX Terminals współpracują nad nowym połączeniem między Serbią a Austrią

29 maja 2024 | Źródło: Zukunftbahn / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Serbski operator terminali i dostawca usług transportu kombinowanego, MBOX Terminals DOO, oraz Kombiverkehr KG z siedzibą we Frankfurcie ogłosiły współpracę na trasie między Niszem w Serbii a Wels w Austrii. Susana Jozinovic, przedstawiciel handlowy na Europę Południowo-Wschodnią w Kombiverkehr, wyjaśniła: "Włączając terminal w Niszu do naszej europejskiej sieci, rozszerzamy nasze usługi transportowe do i z Serbii, a jednocześnie repozycjonujemy się pod kątem ekspansji sieci do innych krajów Europy Południowo-Wschodniej". Centralna lokalizacja Niszu, zarówno dla transportu drogowego przed i dalej, jak i w paneuropejskim korytarzu transportowym 10, oferuje znaczące korzyści dla transportu intermodalnego.

 

 

Kombiverkehr i MBOX Terminals współpracują nad nowym połączeniem między Serbią a Austrią
Fot. MBOX Terminals

 

Dejan Nikolic, dyrektor MBOX Terminals, podkreślił korzyści płynące z partnerstwa: "Przy wyborze partnera do współpracy, rozległa sieć Kombiverkehr była jednym z decydujących kryteriów. Dzięki wspólnej pracy możemy uczynić istniejące połączenie w ruchu przelotowym jeszcze bardziej atrakcyjnym". Obaj partnerzy łączą swoje mocne strony, aby zaoferować nowe, oparte na kolei i przyjazne dla klimatu rozwiązania transportowe, które stają się coraz ważniejsze w transgranicznym transporcie towarowym.

Pociągi z Wels kursują w środy, czwartki i soboty, a z Niszu w poniedziałki, wtorki i soboty. Z terminalu węzłowego w Wels, Kombiverkehr oferuje bezpośrednie pociągi do portu Duisburg Ruhrort, Monachium-Riem i Ludwigshafen. Z tych węzłów komunikacyjnych dostępne są liczne połączenia krajowe i międzynarodowe, w tym do Hamburga, Hanoweru, Lipska i niemieckich portów bałtyckich w Lubece i Kilonii. Międzynarodowe destynacje obejmują Hiszpanię, Francję, kraje Beneluksu, Wielką Brytanię i Skandynawię.

 

 

Spedytorzy mogą rezerwować swoje przesyłki w portalu klienta Kombiverkehr KG lub za pośrednictwem centrum danych KV4.0. Wszystkie towary niebezpieczne, z wyjątkiem klas 1 i 7, mogą być transportowane. W razie potrzeby MBOX może zająć się odprawą celną towarów, a także przewozem wstępnym i dalszym przewozem drogowym w Serbii i przez granice państwowe.

MBOX Terminal w Niszu, Serbia, to terminal intermodalny zlokalizowany w Popovac, w nowym obszarze przemysłowym miasta Nisz. Firma MBOX TERMINALS DOO, posiadająca dwa oddziały w Belgradzie i Niszu, została założona w celu neutralnej obsługi i rozwoju jedynego tego rodzaju terminalu w południowej i środkowej części Serbii. Największą zaletą terminalu jest jego położenie geograficzne, ponieważ MBOX znajduje się dokładnie na skrzyżowaniu wszystkich linii kolejowych ze wschodu i południa w kierunku Europy Zachodniej. MBOX posiada regularne połączenie intermodalne ze wszystkimi głównymi portami morskimi w regionie. MBOX posiada tory przemysłowe o łącznej długości 1200 metrów oraz pojazd manewrowy do łatwego i szybkiego przetaczania wagonów. Znajduje się obok głównej stacji rozrządowej w Niszu, która oferuje wystarczającą przepustowość oraz łatwy i szybki dostęp dla pociągów intermodalnych. Terminal może pomieścić ponad 2700 kontenerów, co odpowiada około 50 000 TEU rocznie.