České dráhy pokazały złotego Vectrona, przypominającego o sukcesach hokeistów

České dráhy pokazały złotego Vectrona, przypominającego o sukcesach hokeistów

02 czerwca 2024 | Źródło: České dráhy / zdopravy.cz / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

České drâhy kontynuują współpracę z Mistrzami Świata w Hokeju na Lodzie.

 

České dráhy pokazały złotego Vectrona, przypominającego o sukcesach hokeistów
Fot. České dráhy

 

ČD oficjalnie zaprezentowały nową lokomotywę Siemens Vectron, która będzie jeździć w nietypowym złotym malowaniu. Lokomotywa o numerze 193.031 jest zupełnie nowa i została wydzierżawiona od RollingStock Lease.

Złote malowanie, wraz z gigantycznym napisem Hoši, děkujem!, upamiętni sukces czeskiej reprezentacji hokejowej na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie, które odbyły się w Pradze i zakończyły zwycięstwem Republiki Czeskiej.

Prezentacja odbyła się w zajezdni Vršovice w obecności członka narodowej drużyny hokejowej Lukáša Sedláka. 

"Koleje Czeskie są dumne, że mogły uczestniczyć jako oficjalny przewoźnik w organizacji Mistrzostw Świata, które dzięki sukcesom reprezentantów stały się dla nas wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Teraz ich triumf upamiętni na kolei złota lokomotywa Vectron" - mówi Michal Krapinec, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny ČD.

Lokomotywy Vectron to najnowocześniejsze lokomotywy elektryczne produkowane przez Siemens Mobility. ČD eksploatują maszyny o maksymalnej prędkości 200 km/h i zamówiły lokomotywy o prędkości 230 km/h. Ich moc wynosi 6 400 kW i są one przystosowane do pracy w systemach zasilania 3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC i 15 kV 16,7 Hz AC.