Deutsche Bahn finalizuje sprzedaż Arrivy i koncentruje się na podstawowej działalności

Deutsche Bahn finalizuje sprzedaż Arrivy i koncentruje się na podstawowej działalności

03 czerwca 2024 | Źródło: Zukunftbahn / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Deutsche Bahn AG (DB) z powodzeniem sfinalizowała sprzedaż Grupy Arriva na rzecz I Squared Capital, wiodącego globalnego inwestora infrastrukturalnego. Po podpisaniu umowy kupna w październiku 2023 r. spełniono zwyczajowe warunki zamknięcia i uzyskano ostateczną zgodę odpowiednich organów regulacyjnych.

 

Deutsche Bahn finalizuje sprzedaż Arrivy i koncentruje się na podstawowej działalności
Fot. DB AG

W ramach strategii Strong Rail, Deutsche Bahn postanowiła pięć lat temu mocniej skoncentrować się na swojej podstawowej działalności w Niemczech. Celem jest wygenerowanie dodatkowego wzrostu w przyjaznym dla klimatu transporcie kolejowym i napędzanie go poprzez rekordowe inwestycje.

We współpracy z rządem federalnym DB inwestuje więcej niż kiedykolwiek wcześniej w fundamentalną odnowę infrastruktury kolejowej w Niemczech. Rząd federalny znacznie zwiększył swój budżet w porównaniu z poprzednim rokiem. Latem DB rozpocznie pierwszą generalną renowację intensywnie wykorzystywanych korytarzy transportowych na Riedbahn między Frankfurtem nad Menem a Mannheim. Sprzedaż Arrivy pomoże DB nadal koncentrować się na swojej podstawowej działalności w Niemczech.

Dr Levin Holle, Członek Zarządu ds. Finansów i Logistyki w Deutsche Bahn AG, podkreśla: "Mierzymy główne międzynarodowe udziały Grupy DB poprzez ich wkład w Strong Rail. Tam, gdzie ma to sens, krok po kroku dostosowujemy nasze portfolio biznesowe. Sprzedaż Arrivy, która została już zakończona, jest strategicznie poprawna i wzmacnia naszą koncentrację na transporcie kolejowym w Niemczech".