Usterka urządzeń sterowania ruchem kolejowym w Brzegu i Poznaniu

Usterka urządzeń sterowania ruchem kolejowym w Brzegu i Poznaniu

03 czerwca 2024 | Źródło: PKP PLK / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Oświadczenie rzecznika prasowego PKP PLK na temat awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Usterka urządzeń sterowania ruchem kolejowym w Brzegu i Poznaniu
Fot. Kurier Kolejowy

 

Dziś o godzinie 3:30 doszło do usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym na Poznańskim Węźle Kolejowym. Są zmiany w kursowaniu pociągów. Mogą występować opóźnienia sięgające powyżej 30 minut. Niektóre pociągi regionalne są odwołane lub kursują w skróconej relacji. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Zmiany można śledzić również w aplikacji i stronie Portal Pasażera.

Na miejscu są serwis producenta i służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., które pracują nad usunięciem usterki i przywróceniem rozkładowego kursowania pociągów. Powołany został także specjalny zespół składający się z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Przyczyny zdarzenia zbada komisja kolejowa.

2 czerwca o godzinie 18:00 na linii kolejowej Wrocław - Opole (nr 132) na odcinku Oława - Brzeg w wyniku gwałtownych wyładowań atmosferycznych doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Od godziny 21:00 dzięki pracom służb PLK SA został wznowiony ruch. Usterka została usunięta o godzinie 23:00. Opóźnionych było 30 pociągów pasażerskich na ponad 4400 minut.