SNCF zapewnia wsparcie dla pracowników podczas Igrzysk Olimpijskich

SNCF zapewnia wsparcie dla pracowników podczas Igrzysk Olimpijskich

06 czerwca 2024 | Źródło: Zukunftbahn / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Trzy reprezentatywne związki zawodowe francuskiego przedsiębiorstwa kolejowego SNCF - UNSA Ferroviaire, SUD-Rail i CFDT Cheminots - podpisały porozumienie określające środki towarzyszące dla około 50 000 pracowników kolei niezbędne do prawidłowego wdrożenia planu transportowego podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

 

SNCF zapewnia wsparcie dla pracowników podczas Igrzysk Olimpijskich
Fot. SNCF
Porozumienie, które zostało wynegocjowane między zarządem SNCF a związkami zawodowymi podczas rundy rozmów w dniu 22 maja 2024 r., zawiera kilka ważnych środków dla zainteresowanych pracowników. Środki te obejmują

Dzienna rekompensata w wysokości 95 euro za dzień roboczy w dniach wydarzeń sportowych, niezależnie od wykonywanej czynności.Ryczałt w wysokości 50 euro dziennie na gospodarstwo domowe na opiekę nad dziećmi.Możliwość odroczenia ośmiu dni urlopu do 30 czerwca 2025 r..

Aby zapewnić wdrożenie tych środków, podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich odbywać się będą regularne operacyjne spotkania kierownictwa SNCF ze związkami zawodowymi będącymi sygnatariuszami.

SNCF podkreśla, że całkowity koszt tych środków nie wpłynie na podatników ani na ceny biletów dla pasażerów. Ma to na celu zapewnienie, że środki towarzyszące są finansowane bez dodatkowych obciążeń dla społeczeństwa i pasażerów.