Zarzuty dla dwóch mężczyzn, którzy kradli kable telekomunikacyjne na kolei

Zarzuty dla dwóch mężczyzn, którzy kradli kable telekomunikacyjne na kolei

08 czerwca 2024 | Źródło: Straż Ochrony Kolei / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Bukownie ujęli dwóch obywateli Ukrainy, którzy na szlaku kolejowym Olkusz - Bukowno kradli kable telekomunikacyjne należące do PKP TELKOM. Policja w Bukownie postawiła już im zarzuty kradzieży. Straty sięgają ponad 20 tysięcy złotych.

 

Zarzuty dla dwóch mężczyzn, którzy kradli kable telekomunikacyjne na kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Odpowiedzialni za kradzież to dwaj obywatele Ukrainy w wieku  38 i 42 lat. Mężczyźni zostali ujęci przez funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Bukownie, po tym jak otrzymali oni zgłoszenie o przerwaniu ciągłości sygnału na szlaku kolejowym Olkusz – Bukowno. Następnie o zdarzeniu funkcjonariusze SOK powiadomili Komisariat Policji w Bukownie.

Na miejscu policjanci przeszukali samochód osobowy marki HYUNDAI TUSCON, którym poruszali się mężczyźni na obszarze kolejowym i natrafili w nim na pocięty miedziany kabel telekomunikacyjny o długości około 10 metrów, pochodzący z przestępstwa. Mężczyźni trafili do komisariatu, gdzie dalszą sprawą zajęli się śledczy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży kabli kolejowych TKD należących do PKP TELKOM. W tym przypadku zastosowano również przepis szczególny, który ze względu na zakłócenie ruchu kolejowego zwiększa zagrożenie karą. Mężczyznom grozi teraz do ośmiu lat więzienia.