Qemetica Cargo (dawniej CIECH Cargo) z prestiżowym Diamentem Forbesa

Qemetica Cargo (dawniej CIECH Cargo) z prestiżowym Diamentem Forbesa

11 czerwca 2024 | Źródło: Qemetica Cargo
PODZIEL SIĘ

6 czerwca w Toruniu odbyła się gala Diamentów Forbesa 2024 dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród laureatów znalazła się spółka CIECH Cargo, która wraz z początkiem czerwca zmieniła nazwę na Qemetica Cargo, plasując się w grupie najdynamiczniej rozwijających się firm w regionie, o poziomie przychodów od 50 do 250 milinów złotych.

 

Qemetica Cargo (dawniej CIECH Cargo) z prestiżowym Diamentem Forbesa
Fot. Qemetica Cargo

 

- Bardzo się cieszę, że znaleźliśmy się w gronie dynamicznie rozwijających się firm w województwie kujawsko-pomorskim. To zasługa naszych pracowników, którzy na co dzień profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki, jak również naszych klientów, którzy dostrzegają naszą jakość i elastyczne podejście - powiedział Andrzej Pawłowski, prezes zarządu Qemetica Cargo.

Qemetica Cargo, z siedzibą w Inowrocławiu, zatrudnia około 280 osób, realizując usługi kolejowe za pomocą 21 lokomotyw i 1500 wagonów towarowych. Przedsiębiorstwo świadczy usługi transportu kolejowego w kraju, w zakresie wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych, obsługi i utrzymania bocznic, a także utrzymania lokomotyw i naprawy wagonów. W jej taborze znajdują się m.in. nowoczesne lokomotywy elektryczne, takie jak Bombardier E594 TRAXX, Bombardier E483 Traxx, Newag E6ACTa „Dragon 2” czy Pesa Gama. Spółka około 70 proc. oferowanych przez siebie usług realizuje w ramach koncernu Qemetica, budując tym samym jego przewagi konkurencyjne w obszarze logistyki i transportu. Qemetica Cargo sukcesywnie zwiększa skalę swojej działalności, pozyskując coraz więcej zleceń zewnętrznych, wykorzystując do tego swoje atuty: doświadczoną kadrę, nowoczesną flotę lokomotyw elektrycznych, a także pełne zaplecze serwisowe dla przeglądów taboru.