10 lat ŁKA - 54 miliony pasażerów, 36 milionów pociągokilometrów, 550 tysięcy uruchomionych pociągów

10 lat ŁKA - 54 miliony pasażerów, 36 milionów pociągokilometrów, 550 tysięcy uruchomionych pociągów

14 czerwca 2024 | Źródło: Łódzka Kolej Aglomeracyjna
PODZIEL SIĘ

Łódzka Kolej Aglomeracyjna nieprzerwanie od 10 lat jest obecna na rynku kolejowych przewozów pasażerskich w województwie łódzkim, zapewniając bezpieczny i komfortowy transport mieszkańcom. Jest nowoczesnym przewoźnikiem, przystosowanym do potrzeb i oczekiwań współczesnego pasażera, który dzięki zaangażowaniu pracowników oferuje wysoką jakość usług. 

 

10 lat ŁKA - 54 miliony pasażerów, 36 milionów pociągokilometrów, 550 tysięcy uruchomionych pociągów
Fot. Łódzka Kolei Aglomeracyjna

 

Minione lata to nie tylko historia konsekwentnego i systematycznego rozwoju  ŁKA, ale także budowania zaufania, trwałych i bliskich relacji z naszymi interesariuszami.

Łódzka Spółka została powołana do życia przez Samorząd Województwa Łódzkiego w 2010 r., a działalność przewozową rozpoczęła 4 lata później, 15 czerwca 2014 r.
Tym, co od początku wyróżnia ŁKA na rynku kolejowych przewozów pasażerskich jest nowoczesny i bardzo wysoko niezawodny tabor, wykwalifikowana kadra, atrakcyjna oferta, wielokanałowy system sprzedaży, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz dbałość o środowisko. Bez wątpienia ŁKA wprowadziła kolej w województwie łódzkim w XXI wiek.

 

 

W 2024 r. mija 10 lat działalności przewozowej ŁKA, która zaczynała świadczenie usług z kilkuprocentowym udziałem w rynku, a dzisiaj jest liderem kolejowych przewozów pasażerskich w regionie, przewożąc ponad połowę wszystkich podróżnych odprawionych w Łódzkiem. Przez dekadę z jej usług skorzystało 54 mln pasażerów.
Ta dynamika wzrostu jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, zakładającej stałe podnoszenie atrakcyjności i efektywności przewozów poprzez rozwój siatki połączeń, inwestycje taborowe, integrację taryfową i rozkładową z innymi uczestnikami transportu oraz utrzymanie wysokich standardów  podróży.

Pociągi samorządowego przewoźnka pokonały w tym czasie ponad 36 milionów pociągokilometrów, łącząc bliższe i bardziej odległe miejsca ze stolicą województwa łódzkiego. W ciągu dekady ŁKA stała się silną i rozpoznawalną marką w regionie, dzięki której jego mieszkańcy polubili kolej.

W dziesięciolecie swojej działalności Łódzka Kolej Aglomeracyjna deklaruje:

  • Ciesząc się z osiągniętych sukcesów – „jedziemy dalej”!
  • Przed nami nowe, ambitne cele i kolejne lata nowych wyzwań.
  • Dziękujemy za dekadę wspólnych podróży i niezmiennie zapraszamy na pokład naszych pociągów!