Ruszyli. Pierwszy ze specjalnych pociągów PKP Intercity z kibicami na pokładzie wyruszył do Hamburga

Ruszyli. Pierwszy ze specjalnych pociągów PKP Intercity z kibicami na pokładzie wyruszył do Hamburga

15 czerwca 2024 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity uruchamia bezpośrednie pociągi, które będą kursowały w komunikacji Polska - Niemcy - Polska, do stacji w miastach, w których Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn rozgrywa danego dnia mecz w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Koszt przejazdu w obie strony to około 250 zł. Dodatkowo wzmocnione będą również regularnie kursujące pociągi do Berlina.

 

Ruszyli. Pierwszy ze specjalnych pociągów PKP Intercity z kibicami na pokładzie wyruszył do Hamburga
Na stacji Warszawa Wschodnia. Fot. Aleksandra Zając

 

Ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 21.57 wyruszył pierwszy z trzech specjalnych pociągów, przeznaczonych w ramach oferty "Bilet Kibica" dla osób udających się na na mecz Polska - Holandia rozgrywany w Hamburgu w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej.

PKP IC  przygotowały trzy specjalne pociągi dla kibiców, podróżujących na piłkarskie mistrzostwa Europy do Niemiec - powiedział w sobotę podczas konferencji prasowej tuż przed odjazdem pierwszego z nich minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Dodał, że do regularnych składów PKP IC do Berlina zostaną dołączone dodatkowe wagony. "Początkowo przygotowaliśmy dwa specjalne pociągu, tylko do Hamburga i Dortmundu" - powiedział Dariusz Klimczak. - ale zainteresowanie kibiców wspólną podróżą pociągiem na mecz polskiej reprezentacji było tak duże, ze konieczna stała się modyfikacja oferty. "Do wybierających się na mecz do Berlina, dokąd kursuje regularnie PKP IC, mieliśmy początkowo dołożyć tylko dodatkowe wagony, ale spółka PKP IC zdecydowała, że także oprócz regularnych pociągów do Berlina także zostanie wysłany specjalny pociąg" - dodał minister.

 

Pociąg specjalny PKP Intercity do Hamburga prowadzony przez lokomotywę
w okolicznościowej okleinie na stacji Warszawa Centralna.
Fot. Kurier Kolejowy

 

Największym zainteresowaniem kibiców, jak oznajmił minister, cieszy się mecz w Dortmundzie Polska - Austria. Do pociągu, który będzie jechał do tego miasta, trzeba było dołączyć dodatkowe wagony.

"W pociągu do Hamburga jedzie ponad 600 kibiców. W pociągu do Dortmundu, który wyruszy za kilka dni i do którego musieliśmy dołożyć dodatkowe wagony, pojedzie ponad 800 kibiców" - powiedział wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak.

Prezes Zarządu PKP Inetrcity Janusz Malinowski poinformował, że do składów jadących do Berlina w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie dołączonych blisko 600 dodatkowych wagonów, "bo tak duże jest zainteresowanie tą imprezą".

 

Fot. Ministerstwo Infrastruktury 

 

„Bilet Kibica” uprawnia do przejazdu w dwie strony, ale tylko w relacji, terminie, pociągu i w wagonie oraz na miejscu na nim wskazanych. Dostępne są bilety w klasie 2 wagonów z miejscami do siedzenia.

Pociag, który dzisiejszego wieczoru wyjechał z Warszawy Centralnej dotrze do stacji Hamburg Altona o godzinie 6:49. W drogę powrotną pociąg wyruszy o 20:57, a do Warszawy Centralnej przyjedzie o godz. 6:44.

 

Dariusz Klimczak, minister Infrastruktury, Piotr Malepszak, wiceminister infrastruktury
i Janusz Malinowski, Prezes Zarządu PKP Intercity
pożegnali kibiców odjeżdżających pociągiem na mecz do Hamburga,
życząc im powrotu z punktami na koncie polskiej reprezentacji.
Fot. Kurier Kolejowy

 

Do Dortmundu, na mecz przeciwko reprezentacji Francji, polscy kibice będą mogli dojechać pociągiem, którego odjazd ze stacji Warszawa Wschodnia zaplanowano 24 czerwca o godz. 21:39. Do stacji docelowej Dortmund Hbf skład powinien dojechać o 8:41. Mecz odbędzie się o godz. 18:00. W drogę powrotną pociąg wyruszy o godz. 21:41, a do stacji Warszawa Centralna przyjedzie o 8:57 następnego dnia.

 

Fot. Ministerstwo Infrastruktury