Z Pragi nad Morze Bałtyckie cztery razy dziennie w dziewięć godzin dzięki Baltic Express

Z Pragi nad Morze Bałtyckie cztery razy dziennie w dziewięć godzin dzięki Baltic Express

19 czerwca 2024 | Źródło: PKP Intercity / zdopravy / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Na pół roku przed uruchomieniem Baltic Express coraz więcej szczegółów staje się jasne na temat nowego połączenia, które po raz pierwszy w historii połączy Pragę z Gdynią cztery razy dziennie.

 

Z Pragi nad Morze Bałtyckie cztery razy dziennie w dziewięć godzin dzięki Baltic Express
Fot. Kurier Kolejowy
Czas podróży między Pragą a Gdynią powinien wynieść około dziewięciu godzin. Dokładny rozkład jazdy nie został jeszcze opublikowany przez PKP Intercity.

Po stronie czeskiej gotowy jest projekt rozkładu jazdy. Można z niego wywnioskować przybliżone czasy przyjazdów i odjazdów z Gdyni. Pociągi mają odjeżdżać z Pragi o 6:51, 10:51, 14:51 i 18:51. W związku z tym powinny dotrzeć do stacji docelowej około 16:00, 20:00, o północy i 4:00 rano. Pociągi z Polski mają być w Pradze o 9:06, 13:12, 17:12 i 21:10. Oznacza to odjazdy z Gdyni około północy, 4 i 8 rano oraz w południe.

PKP Intercity podkreśliło w komunikacie prasowym, że pociągi będą zatrzymywać się nie tylko w dużych miastach, takich jak Wrocław, Poznań, Gdańsk czy Bydgoszcz, ale będą obsługiwać również mniejsze miejscowości, takie jak Tczew, Inowrocław, Gniezno, Leszno i Kłodzko. "Oferta czterech połączeń dziennie zapewni pasażerom dużą elastyczność w wyborze dogodnego połączenia. Dokładne godziny odjazdów zostaną ogłoszone jesienią, po oficjalnej publikacji nowego rozkładu jazdy" - zapowiada przewoźnik.

 

 

Jak informuje PKP Intercity, przed uruchomieniem nowego połączenia wyremontowana zostanie linia między granicą z Czechami a stacją Kłodzko, co powinno skrócić czas przejazdu na odcinku Praga - Wrocław do mniej niż czterech godzin.