Alstom podpisuje umowę na dostawę 70 lokomotyw Traxx dla Polo Logistica FS

Alstom podpisuje umowę na dostawę 70 lokomotyw Traxx dla Polo Logistica FS

19 czerwca 2024 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom podpisuje kontrakt o wartości 323 milionów euro z Polo Logistica FS na dostawę 70 lokomotyw Traxx Universal wraz z usługami serwisowymi.

 

Alstom podpisuje umowę na dostawę 70 lokomotyw Traxx dla Polo Logistica FS
Fot. Alstom

Alstom, globalny lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, podpisał umowę z Mercitalia Rail, spółką należącą do Polo Logistica FS na dostawę 70 lokomotyw Traxx Universal dla Włoch, wraz z 12-letnim pełnym serwisem. Niektóre z lokomotyw będą wyposażone w technologię ostatniej mili. Wartość kontraktu wynosi ponad 323 miliony euro i obejmuje opcję dostawy dodatkowych 30 lokomotyw oraz rozszerzenie usług serwisowych.

Traxx Universal to najbardziej zaawansowana platforma lokomotyw czteroosiowych oferująca wysoką wydajność energetyczną i trakcyjną. Funkcjonalna konstrukcja, w połączeniu z rozszerzonym planem konserwacji o zmniejszonej częstotliwości interwencji, gwarantuje podwyższony poziom niezawodności i dostępności. System ostatniej mili umożliwia płynne przejście z trakcji liniowej na linie niezelektryfikowane, takie jak te znajdujące się w portach, obszarach przemysłowych lub terminalach.

"Cieszymy się, że możemy ogłosić ten znaczący nowy kontrakt z Polo Logistica, wieloletnim klientem i jednym z włoskich pionierów w inwestowaniu w lokomotywy elektryczne o dużej mocy. Przez lata dostarczyliśmy już Polo Logistica ponad 50 takich lokomotyw, z których wszystkie są w eksploatacji" - powiedział Michele Viale, dyrektor zarządzający Alstom we Włoszech.

Dodał: "Ta nowa umowa wzmacnia operacje w zakładzie w Vado Ligure i potwierdza nasze doświadczenie w zakresie najnowocześniejszych technologii kolejowych. Nasze zaangażowanie w doskonałość i innowacyjność pozwala nam dostarczać rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów. Rzeczywiście, umowa na dostawę obejmuje kilka lokomotyw ostatniej mili, które mogą bezpośrednio łączyć sieć kolejową z terminalami i portami, zwiększając wydajność, szybkość i bezpieczeństwo obsługi ładunków na całym świecie".

Wszystkie lokomotywy Traxx Universal przeznaczone na rynek włoski są produkowane w zakładzie Alstom w Vado Ligure. Zakład ten, z ponad stuletnim doświadczeniem w produkcji pojazdów, korzysta z wiedzy ponad 300 osób. Zakład jest integralną częścią różnych etapów produkcji, w tym podzespołów elektrycznych i pneumatycznych, montażu wózków, malowania pojazdów, montażu końcowego, testów, testów deszczowych, ważenia pojazdów oraz naprawy elektroniki zasilającej i sterującej.

Zespół doświadczonych techników, zlokalizowany w pięciu zajezdniach serwisowych we Włoszech, nadzoruje obecnie utrzymanie ponad 200 lokomotyw Traxx Universal. Dzięki temu kontraktowi liczba lokomotyw objętych utrzymaniem przekroczy 300, a zespół zostanie dodatkowo wzmocniony. Lokalne centrum, specjalizujące się w cyfrowym utrzymaniu, przechwytuje dane z lokomotyw, a ich stan jest monitorowany w czasie rzeczywistym. Ułatwia to przeprowadzanie konserwacji w zajezdniach i drobnych interwencji w ponad 10 lokalizacjach w całym kraju, zapewniając maksymalną wydajność i dostępność floty.

W ciągu ostatnich 20 lat w całej Europie sprzedano ponad 2700 lokomotyw Traxx, z czego ponad 325 w samych Włoszech.

Alstom jest liderem na rynku usług kolejowych, wspierając klientów w całym cyklu życia aktywów dzięki najszerszemu portfolio rozwiązań usługowych. Usługi utrzymania FlexCare Perform firmy Alstom są dostosowane do potrzeb klientów i wymagań operacyjnych, od wsparcia technicznego z częściami zamiennymi po w pełni outsourcowane rozwiązania w zakresie utrzymania. Alstom utrzymuje ponad 2450 lokomotyw na całym świecie i jest podmiotem odpowiedzialnym za utrzymanie ponad 170 lokomotyw we Włoszech.