Pociąg IC5 zdobywa prestiżową nagrodę "Red Dot Award" 2024

Pociąg IC5 zdobywa prestiżową nagrodę "Red Dot Award" 2024

20 czerwca 2024 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom, we współpracy z DSB, z dumą ogłasza, że pociąg IC5 otrzymał prestiżową nagrodę "Red Dot Award" 2024 za "doskonałość wzornictwa". Red Dot Design Award to jeden z największych na świecie konkursów projektowych, w którym świętuje się doskonałość w projektowaniu międzynarodowym, projektowaniu produktów, projektowaniu komunikacji i różnych koncepcjach projektowych.

 

Pociąg IC5 zdobywa prestiżową nagrodę
Fot. Alstom

Pociąg IC5 jest wynikiem ścisłego i innowacyjnego partnerstwa pomiędzy Alstom i DSB. Współpraca miała na celu stworzenie pociągu, który odzwierciedla wartości i spełnia potrzeby Duńczyków, uosabiając zarówno integralność, jak i autentyczność.

 

Fot. Alstom 

 

Jörg Nikutta, dyrektor zarządzający Alstom Denmark, powiedział o otrzymaniu nagrody"Jesteśmy bardzo dumni, że pociągi IC5 otrzymały nagrodę Red Dot Award 2024 w kategorii "wzornictwo produktu". Naszym celem było zaprojektowanie pociągu przyszłości, wyrażającego zarówno integralność, jak i autentyczność. Nagroda ta jest wynikiem naszej współpracy z DSB, w ramach której udało nam się stworzyć ponadczasowy projekt, który jest zachęcający dla pasażerów, a potwierdzenie, że udało nam się to zrobić, jest dla nas satysfakcjonujące".

 

Fot. Alstom 

 

Aby zrealizować wizję stworzenia pociągu przyszłości, fazy rozwoju opierały się na dwóch podstawowych ideałach będących synonimem wartości duńskiego designu: prostocie i funkcjonalizmie. Wykorzystując wysokiej jakości materiały, Alstom wraz z DSB stworzył ponadczasowy wyraz, który tworzy ciepłą i zachęcającą atmosferę dla pasażerów. Oświetlenie we wnętrzu jest również starannie zaprojektowane, aby pomóc pasażerom znaleźć drogę, jednocześnie wpływając na ogólne wrażenia poprzez różne poziomy jasności i kombinacje kolorów.

 

Fot. Alstom 

 

"Jesteśmy niezwykle dumni, że otrzymaliśmy to wyróżnienie za nasze nadchodzące pociągi IC5, jeszcze zanim będą one gotowe do wprowadzenia na tory. Od samego początku skupialiśmy się na tworzeniu wyjątkowego i przyjemnego doświadczenia klienta o ponadczasowym wyrazie. Nagroda jest świadectwem koncentracji i tradycji DSB w łączeniu funkcjonalności z estetyką. Z niecierpliwością czekamy, aż nasi klienci będą się tym cieszyć" - mówi Jürgen Müller, dyrektor ds. strategii i wyposażenia pociągów.