Maersk i Nike ochrzczą historyczny, ekologiczny kontenerowiec w Porcie Los Angeles

Maersk i Nike ochrzczą historyczny, ekologiczny kontenerowiec w Porcie Los Angeles

21 czerwca 2024 | Źródło: Maersk / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

A.P. Moller - Maersk (Maersk) z dumą zaprasza publiczność na pokład kontenerowca przyszłości, gdy jeden z pierwszych na świecie statków napędzanych metanolem przypłynie do Los Angeles w sierpniu tego roku.

 

Maersk i Nike ochrzczą historyczny, ekologiczny kontenerowiec w Porcie Los Angeles
Fot. Maersk

Zasilany ekologicznym paliwem* podczas swojego dziewiczego rejsu i zdolny do przewozu ponad 16 000 kontenerów (TEU), statek otrzyma swoją nową nazwę podczas prywatnej ceremonii w porcie Los Angeles Outer Harbor we wtorek, 27 sierpnia. Obecny będzie dyrektor generalny Maersk, Vincent Clerc, a także goście specjalni z Nike oraz czołowi urzędnicy państwowi i lokalni. Jako partner w wydarzeniu nadania nazwy, Nike podziela głębokie zaangażowanie Maersk w dekarbonizację łańcuchów dostaw.

Firma Nike jest zaangażowana w ochronę przyszłości sportu i wykorzystuje cele naukowe, aby poprowadzić nas przez naszą podróż do zera. Prowadząc jeden z największych łańcuchów dostaw na świecie, jesteśmy odpowiedzialni za rozwój innowacji i stosowanie bardziej zrównoważonych metod, które przybliżą nas do zerowej emisji dwutlenku węgla i zerowej ilości odpadów. Współpracując z dostawcami takimi jak Maersk, którzy podzielają nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój, zwiększamy wykorzystanie biopaliw w transporcie oceanicznym, naszym głównym kanale dostaw pierwszej mili. Venkatesh Alagirisamy Dyrektor ds. łańcucha dostaw Nike

Wydarzenie to jest nie tylko okazją do świętowania niezwykłego osiągnięcia inżynieryjnego, ale także szansą na podkreślenie, że możemy nawigować w kierunku bardziej zrównoważonych łańcuchów dostaw, jeśli będziemy współpracować. Charles van der Steene Prezes regionalny Maersk na Amerykę Północną

W środę, 28 sierpnia, Maersk zaprasza publiczność do zwiedzania 350-metrowego statku, który wypłynie z Azji. Odwiedzający będą mogli zobaczyć pomieszczenia mieszkalne marynarzy, a nawet stanąć na mostku, z którego kapitan steruje statkiem. Publiczne wycieczki będą wymagały od odwiedzających zarejestrowania się w celu uzyskania bezpłatnego biletu za pośrednictwem internetowej strony rejestracyjnej, która zostanie aktywowana i ogłoszona w sierpniu.

Jest to piąty kontenerowiec we flocie Maersk, który może pływać na zielonym metanolu, alternatywie dla konwencjonalnego oleju bunkrowego. Maersk nadal bada i analizuje różne paliwa alternatywne, dążąc do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2040 roku. Dowiedz się więcej o flocie przyszłości Maersk na Maersk.com.

Ponadto nowe kontenerowce Maersk mają kilka innowacyjnych cech konstrukcyjnych, które odróżniają je od tradycyjnych kontenerowców, w tym umiejscowienie pomieszczeń dla załogi i mostka na dziobie oraz pojedynczy lejek na rufie. Te elementy konstrukcyjne pozwalają na zwiększenie pojemności kontenerów i poprawę wydajności podczas operacji portowych. Maersk zamówił 20 dodatkowych statków napędzanych metanolem.

Uwierzytelnieni dziennikarze mogą ubiegać się o udział w ceremonii nadania nazwy za pośrednictwem działu relacji z mediami Maersk.

*Maersk definiuje ekologiczne paliwa jako paliwa o co najmniej 65% redukcji emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia w porównaniu z referencyjnymi paliwami kopalnymi.