Bezpiecznego lata! I wielu wakacyjnych spotkań z Rogatkiem!

Bezpiecznego lata! I wielu wakacyjnych spotkań z Rogatkiem!

21 czerwca 2024 | Źródło: Urząd Transportu Kolejowego / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Koniec roku szkolnego nie oznacza przerwy dla edukatorów z Kampanii Kolejowe ABC III. Cały zespół, na czele z nosorożcem Rogatkiem, będzie spotykał się z dziećmi i ich opiekunami, aby przypominać o tym, jak bezpiecznie spędzać wakacje. Zwłaszcza, gdy wybierają się w podróż pociągiem, by przeżyć niesamowite letnie przygody.

 

Bezpiecznego lata! I wielu wakacyjnych spotkań z Rogatkiem!
Fot. Urząd Transportu Kolejowego

Czy wiesz, jak bezpiecznie zachować się na peronie, w pociągu lub w pobliżu przejazdu kolejowego? Dzieci, które uczestniczyły w lekcjach prowadzonych w ramach Kampanii Kolejowe ABC już to wiedzą. Poza szkołami i przedszkolami Rogatka – maskotkę projektu – można spotkać na piknikach i wydarzeniach w całej Polsce.

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przyswajanie ważnych informacji. Podczas spotkań z Rogatkiem nawet najmłodsi uczą się odpowiedzialnego zachowania w pobliżu torów oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

W trakcie wakacyjnych spotkań czeka na Was mnóstwo radosnych atrakcji, m.in. koło fortuny, quizy z wiedzy o bezpieczeństwie i kolei (dostosowane do wieku uczestników), a także ogromna gra planszowa. Największą furorę robi jednak nosorożec Rogatek, a zdjęcie z nim będzie na pewno wspaniałą pamiątką.

Aktualne informacje o letnich wyprawach Rogatka oraz ważne wiadomości związane z Kampanią Kolejowe ABC III można znaleźć na Facebooku. Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko.

Kampania Kolejowe ABC III realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest dofinansowana przez Unię Europejską z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.