Partnerstwo Arenaways i Turnit w celu usprawnienia lokalnych usług kolejowych we Włoszech

Partnerstwo Arenaways i Turnit w celu usprawnienia lokalnych usług kolejowych we Włoszech

22 czerwca 2024 | Źródło: Turnit / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Strategiczne partnerstwo Arenaways i Turnit ma na celu usprawnienie lokalnych usług kolejowych we Włoszech, począwszy od reaktywacji dwóch nieaktywnych linii w Piemoncie, wykorzystując zaawansowaną technologię podróży w celu poprawy łączności i komfortu pasażerów.

 

Partnerstwo Arenaways i Turnit w celu usprawnienia lokalnych usług kolejowych we Włoszech
Fot. Turnit
Arenaways, pionier w liberalizacji pasażerskich usług kolejowych we Włoszech, oraz Turnit, pionier w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla podróżnych, ogłosiły strategiczne partnerstwo mające na celu poprawę jakości i wydajności lokalnych połączeń kolejowych we Włoszech, począwszy od regionu Piemont.

Współpraca ta ma wywrzeć znaczący wpływ na włoski krajobraz podróży kolejowych poprzez ponowne otwarcie dwóch od dawna nieczynnych linii kolejowych. Projekt przywróci kluczowe połączenia transportowe, stymulując lokalne gospodarki i zwiększając łączność regionalną. Dzięki integracji zaawansowanego rozwiązania sprzedaży i dystrybucji Turnit, Turnit Ride, Arenaways zapewni nowoczesne, wydajne i przyjazne dla użytkownika doświadczenie podróży. Nowa platforma Software-as-a-Service (SaaS) obejmuje narzędzia kasowe, system rezerwacji white-label i aplikację pokładową, wszystkie zaprojektowane w celu zapewnienia płynnej i prostej podróży, podkreślając zaangażowanie obu firm w zadowolenie pasażerów.

"Jesteśmy włoskim prywatnym operatorem z ambitną misją zredefiniowania doświadczenia podróży pociągiem, podchodząc również do lokalnych połączeń z kryteriami innowacyjności i jakości. Szukaliśmy partnera, który podzielałby nasze podejście skoncentrowane na podróżnych i był w stanie przywiązywać taką samą wagę do szczegółów, jaką my przywiązujemy do budowania naszych usług" - powiedział Matteo Arena, dyrektor generalny Arenaways.

Projekt obejmuje reaktywację dwóch regionalnych linii usługowych w Piemoncie, obejmujących 16 stacji, które były zamknięte dla ruchu pasażerskiego od 2012 roku. Ożywienie tych tras ma kluczowe znaczenie dla poprawy regionalnej łączności i dostępności. Ulepszone usługi kolejowe oferują zrównoważoną alternatywę transportową, zmniejszając zatory komunikacyjne i emisję dwutlenku węgla oraz czyniąc podróże bardziej dostępnymi dla szerszej populacji. Począwszy od stycznia 2025 r., nowe trasy zapewnią niezbędne usługi transportowe zarówno lokalnym społecznościom, jak i turystom.

Arenaways i Turnit dążą do ustanowienia nowego standardu podróży kolejowych we Włoszech, łącząc zaangażowanie Arenaways w doskonałość usług z doświadczeniem technologicznym Turnit. Wspólnie starają się zaoferować lepsze wrażenia z podróży pasażerom w całym regionie.